BBO – mieszkańcy poparli inwestycje drogowe na Osowej Górze

Pod koniec zeszłego roku mieszkańcy Bydgoszczy wybierali projekty, które trafią do realizacji w tym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Osowej Górze najwięcej głosów zyskały projekty związane z infrastrukturą drogową.

Na inwestycje na osiedlu Osowa Góra zarezerwowana została pula ponad 560 tysięcy złotych. Do wyboru było kilka różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł realizacji drugiego etapu budowy ul. Homarowej, która łączy Wielorybią i Sardynkową. Na to zadanie wskazało ponad 850 mieszkańców. W poprzedniej edycji pomysł nieutwardzonej drogi osiedlowej, która stanowi również dojazd do Szkoły Podstawowej nr 64 i Basenu Sardynka zyskał ponad 500 głosów mieszkańców. Koszt dokończenie drogi oszacowano na 280 tys. zł.
Drugim zwycięskim projektem okazał się pomysł utworzenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Kruszyńskiej i Puszczykowej. Potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych wskazało 335 mieszkańców. Koszt tej inwestycji oszacowano na 280 tysięcy złotych.

Przypominamy również, że w Parku pomiędzy ul. Kutrową a Wielorybią, w którym w oparciu o BBO zbudowane zostały chodniki i oświetlenie, rozpocznie się budowa minitężni.
BBO – mieszkańcy poparli inwestycje drogowe na Osowej Górze BBO – mieszkańcy poparli inwestycje drogowe na Osowej Górze Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:20 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.