Nową drogą rowerową wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego


Zakończyły się prace nad projektem nowych alejek spacerowych wokół Starego Kanału Bydgoskiego pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze. Po stronie Okola wytyczymy też drogę dla rowerzystów. Zadanie zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Inwestycja to jeden z pierwszych projektów ponadosiedlowych realizowanych w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.  W trakcie głosowania bydgoszczanie uznali, że warto rozpocząć kolejne prace związane z rewitalizacją Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Przebudowana zostanie część alejek znajdujących się pomiędzy śluzami w rejonie ul Wrocławskiej i Czarnej Drogi. W ubiegłym roku opracowaliśmy niezbędna dokumentacje projektową. Wymagało to również szeregu uzgodnień z gestorami sieci i innymi instytucjami. Zakres został ustalony z autorami zgłoszonego pomysłu popierającymi projekt Radami Osiedla.  Teraz przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na prace budowlane. 


Trasa zlokalizowana po północnej stronie będzie miała charakter ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 metra. Zacznie się przy ul. Kanałowej i prowadzić będzie w bliskim sąsiedztwie brzegu. Natomiast aleja na brzegu południowym będzie węższa (około 2 metry) i będzie przewidziana dla pieszych. Trasa okalająca tę część kanału będzie też doskonałym miejscem dla biegaczy z Okola i Wilczaka. Nowe trakty zostaną wyłożone wysokiej jakości nawierzchnią mineralną, która jest najbardziej przyjazna dla wiekowych drzew rosnących w parku. Od razu zarezerwowane zostaną też miejsca na nowe ławki. Łącznie na inwestycje nad Starym Kanałem Bydgoskim zarezerwowaliśmy pulę 1,6 mln zł.
W poprzednich latach rewitalizowaliśmy  fragment Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy ulicami Wrocławską i rondem Grunwaldzkim. Wprowadziliśmy tam nowe nasadzenia, kładki i elementy małej architektury. Wydaliśmy na ten cel 3,5 mln zł. Na terenie parku po stronie osiedla Wilczak powstały też nowe chodniki, plac do Street Workout i monitoring. Na bulwarze im. S. Malinowskiego zlokalizowana została, 55. stacja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Te zadania zrealizowaliśmy w ramach wcześniejszych edycji BBO.
Nową drogą rowerową wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego Nową drogą rowerową wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:52 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.