Zbudujemy kolejny parking na Leśnym

Przy ul. Topolowej zbudujemy nowy parking. To kolejna inwestycja tego typu realizowana na osiedlu Leśnym w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Zadanie polegać będzie na przebudowie odcinka ulicy Topolowej przebiegającego pomiędzy blokami z numerami 5 oraz Sułkowskiego 11. Zaplanowano jej poszerzenie, wymianę nawierzchni jezdni, przebudowę chodnika i budowę zatoki postojowej (po stronie wschodniej). Powstanie 9 miejsc parkingowych. Przyległy teren zostanie uporządkowany i zagospodarowany zielenią.


W pierwszej kolejności konieczne było opracowanie dokumentacji projektowej. Teraz ogłoszony został przetarg na prace budowlane. Zakładamy, że po podpisaniu umowy, przy sprzyjającej pogodzie zajmą one około 2 miesięcy.

Wcześniej w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na Leśnym powstały parkingi w kilku innych punktach. Miejsca postojowe budowaliśmy m.in. na ul. Sułkowskiego na wysokości bloku nr 17 oraz przy ul. Gdańskiej (między 11 Listopada oraz stacją benzynową). Z kolei w oparciu o program Inicjatyw lokalnych 25/75 udało się uporządkować parkowanie na lokalnej ulicy wzdłuż  nieruchomości przy ul. Modrzewiowej 14 i Sułkowskiego 21.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Chcemy poznać opinie mieszkańców o minionej edycji i oczekiwania związane z funkcjonowaniem budżetu obywatelskiego w kolejnym roku.Warto wypełnić ankietę: www.bydgoszcz.pl/bbo

22 stycznia (środa) o godz. 17.00 zapraszamy na  spotkanie z mieszkańcami oraz organizacjami pozarządowymi, ul. Gdańska 5 - Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w spotkaniu na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod nr 52 5858 962.
Zbudujemy kolejny parking na Leśnym Zbudujemy kolejny parking na Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:15 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.