BBO – Bocianowo i Śródmieście wygodne dla wszystkich

Bydgoszczanie wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na osiedlu Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto najwięcej głosów zyskały projekty związane z budową wybiegu dla psów, utworzeniem nowej przestrzeni dla pieszych i wyposażeniem MDK nr 4 w przenośną scenę plenerową. Na Starym Mieście pojawią się także rowery transportowe cargo.
Na inwestycje na osiedlach Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto zarezerwowana została pula blisko 900 tysięcy złotych. Do wyboru było kilkanaście różnych zadań. Największą liczbę głosów zdobył pomysł utworzenia wybiegu dla psów na terenie zieleni nieopodal wiaduktów kolejowych przy ul. Unii Lubelskiej. Na to zadanie wskazało 650 mieszkańców. Pomysłodawcy chcą, by przestrzeń dedykowana psom była wyposażona w szereg psich atrakcji, m.in. przeszkody do skoków, równoważnie.

Ponad 200 głosów zdobył też pomysł doposażenia Młodzieżowego Domu Kultury nr 4, znajdującego się przy ul. Dworcowej 4. Zakup inwestycyjny  o wartości 200 tysięcy złotych obejmować będzie zakup przenośnej składanej sceny z zadaszeniem, umożliwiającej zorganizowanie imprez plenerowych dla mieszkańców w różnych miejscach Śródmieścia.
Wystarczającą liczbę głosów niezbędnych do tego by zadanie trafiło do realizacji zdobył też pomysł związany z możliwością wypożyczenia rowerów transportowych. W okolicach Starego Miasta będzie możliwe przewożenie towarów w ekologiczny sposób. Szczegółowa sposób wypożyczania i lokalizacja miejsca uzgodniona zostanie z autorem projektu.

W zeszłym roku wprowadzona została nowa organizacja ruchu na terenie Starego Miasta. Jej ostateczny kształt i wynikające z niej ograniczenia to wynik konsultacji społecznych, w których rozmawialiśmy z mieszkańcami na temat zakresu zmian. Na Stary Rynek i część przyległych ulic nie wjadą już samochody. Możliwość wypożyczenia rowerów cargo ułatwi  przedsiębiorcom z terenu objętego nowa organizacją ruchu dostarczyć towary do swoich sklepów i firm.

Czwartym zwycięskim projektem, który trafi do realizacji jest utworzenie nowej przestrzeni dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Niemcewicza i Powstańców Wielkopolskich. Dzięki przebudowie skrzyżowania pojawi się więcej zieleni oraz dodatkowe miejsce do odpoczynku nieopodal Ogrodu Botanicznego.


Bydgoski Budżet Obywatelski – przyjdź na spotkanie konsultacyjne
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Chcemy poznać opinie mieszkańców o minionej edycji i oczekiwania związane z funkcjonowaniem budżetu obywatelskiego w kolejnym roku.Warto wypełnić ankietę: www.bydgoszcz.pl/bbo
Zapraszamy do udziału w spotkaniu w ramach konsultacji społecznych dotyczących rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski, które odbędzie się 22 stycznia (środa) i ma charakter otwarty. Zapraszamy mieszkańców i organizacje pozarządowe do BCOPW przy ul. Gdańskiej 5. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w spotkaniu na adres: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod nr: 52 5858 962.


BBO – Bocianowo i Śródmieście wygodne dla wszystkich BBO – Bocianowo i Śródmieście wygodne dla wszystkich Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:22 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.