Bydgoski Festiwal Zero Waste – zapraszamy do współpracy!

Przygotowujemy się do zorganizowania Festiwalu Zero Waste. W zeszłym roku mieszkańcy wybrali w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wydarzenie promujące ekologiczny styl życia. Zadanie uzyskało poparcie 588 osób. Całkowity budżet przeznaczony na organizację Festiwalu wynosi 30 tys. złotych.
Serdecznie zapraszamy osoby bądź firmy chętne do współpracy, sponsoringu, wystawienia stanowisk czy organizacji atrakcji. Prosimy o kontakt w tej sprawie do końca marca poprzez adres e-mail eko@um.bydgoszcz.pl.

Bydgoski Festiwal Zero Waste to w założeniach przedstawionych przez autora projektu wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy promujące tzw. Zero Waste, czyli ekologiczny styl życia.

Program wstępnie obejmuje:

    warsztaty z szycia wielorazowych worków,
    pokazy robienia i używania ekologicznej chemii domowej
    prezentacje kosmetyków naturalnych
    wykłady na temat rodzajów i szkodliwości plastiku
    pokazy kuchni wegetariańskiej i wegańskiej
    prezentację alternatywnych produktów mających mniej negatywny wpływ na środowisko.,

Serdecznie zapraszamy osoby bądź firmy chętne do współpracy, sponsoringu, wystawienia stanowisk czy organizacji atrakcji. Prosimy o kontakt w tej sprawie do końca marca poprzez adres e-mail eko@um.bydgoszcz.pl.

Każdą propozycję współpracy zgłoszonych osób i firm rozważymy wspólnie z autorem zwycięskiego projektu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

W zeszłym roku nowością w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim była możliwość zagłosowania na nową kategorię projektów – małe projekty społeczne. Mieszkańcy mieli do wyboru kilkadziesiąt pomysłów na koncerty, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi, szkolenia i inne wydarzenia. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które uzyskiwały od kilkunastu do nawet kilku tysięcy głosów.

Warto wiedzieć: Ponad 75,5 tys. głosów oddali mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście w 2020 roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł. Z końcem stycznie zakończyliśmy konsultacje społeczne w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili ankiety i podzieliły się swoją opinią dotyczącą programu. Wszystkie zgłoszone podczas konsultacji opinie i uwagi zostaną omówione z Radą do spraw Partycypacji Społecznej, w której składzie znajdują się m.in. przedstawiciele strony społecznej, Rad Osiedli czy Młodzieżowej Rady Miasta.

Zapraszamy do zaangażowania się w organizację Festiwalu!
Bydgoski Festiwal Zero Waste – zapraszamy do współpracy!  Bydgoski Festiwal Zero Waste – zapraszamy do współpracy! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.