BBO – Glinki z rozbudowaną strefą rekreacyjną

Mieszkańcy Glinek co roku stawiają na sport i rekreację w głosowaniach nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Właśnie ruszył przetarg na budowę polany rekreacyjnej. A w ostatnim głosowaniu bydgoszczanie postawili w BBO na kontynuację budowy toru do jazdy na rolkach i rowerach.

Zlecamy prace na budowę polany rekreacyjnej znajdującej się w rejonie ulicy Gniewkowskiej i Cmentarnej.  To projekt, który okazał się zwycięski w ramach poprzedniej edycji BBO. Na to zadanie, które zyskało pozytywną opinię Rady Osiedla wskazało 270 mieszkańców. Projekt przewiduje urządzenie trawiastej polany do zabawy we frisbee, badmintona i inne aktywności.
 W ramach inwestycji postawione zostaną także dwie zadaszone drewniane altany oraz kosz na śmieci.

Teren wokół polany zostanie utwardzony nawierzchnią ze żwiru. Jest to kolejna już  forma rekreacji, którą przewiduje miejscowy plan zagospodarowania tego terenu, zachęcająca do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Wcześniej w pobliżu polany wybudowano boisko do piłki siatkowej, które zostało następnie ogrodzone.

W zeszłym roku wybudowano również na tym rekreacyjnym terenie pierwszy odcinek toru do jazdy na rolkach i rowerach.  W tym roku w budżecie znalazło się zadanie kontynuacji budowy toru. Zadanie o wartości 170 tys. zł zostało poparte przez Radę Osiedla i zgodnie z wolą bydgoszczan wyrażoną w głosowaniu BBO zostanie realizowane w tym roku.

BBO – Glinki z rozbudowaną strefą rekreacyjną BBO – Glinki z rozbudowaną strefą rekreacyjną Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.