Wiosną ruszą remonty chodników

Wiosną rozpoczną się remonty miejskich chodników. W tym roku planujemy także dobudowanie ważnych odcinków, które ułatwią poruszanie się pieszym po mieście. Część robót zlecona zostanie też w osobnych zamówieniach w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
 
Najwięcej prac remontowych zaplanowano w centrum miasta. Nowe płytki i kostki zostaną ułożone m.in.  na  ulicach: Pomorskiej  (w rejonie skrzyżowania z Cieszkowskiego), kontynuowana będzie rewitalizacja ul. Warmińskiego i wyremontowane zostaną schody przy ul. Pod Blankami i Toruńskiej. Prace  zrealizujemy  też na osiedlach Bielawy, Błonie, Bartodzieje,  Górzyskowo, Wilczak, Okole, Szwederowo, Leśnym i w Łęgnowie. Ostateczna lista chodnikowych zadań do realizacji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy robót.

 
W ramach innych zadań budowane będą m.in. ścieżki pieszo-rowerowe w Parku nad Starym Kanałem. To jedno z dużych przedsięwzięć, które trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Poza tym mieszkańcy zgłosili do remontu chodnik m.in.: przy ul. Powstańców Wielkopolskich (Bielawy), Waryńskiego (Błonie, dwa odcinki), ul. Korczaka (Błonie), ul. Wolna (Stary Fordon), ul. Gałczyńskiego (Błonie), ul. Broniewskiego (Błonie), ul. Ks. Skorupki (Górzyskowo).

W Bydgoszczy łączna długość ulic to około 750 kilometrów. Powierzchnia chodników to natomiast blisko 1 700 000 metrów kwadratowych. W ubiegłym roku na prace przy chodnikach wydaliśmy rekordowe blisko 3 mln zł.

Warto wiedzieć:

Przypominamy, że interwencje związane m.in. z uszkodzeniami chodników można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP, przy ul. Redłowskiej 8, tel. 52-582-27-14, 52 -582-27-15 lub mailem: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl. Wszystkie sygnały są sprawdzane przez pracowników tej jednostki i pomagają planować prace.

Wiosną ruszą remonty chodników Wiosną ruszą remonty chodników Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:30 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.