Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu gotowy

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich. powstał integracyjny ogród społecznościowy z placami zabaw oraz siłownią plenerową. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 830 tysięcy złotych.


 

Na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich został otwarty ogród społecznościowy. Mieszkańcy w głosowaniu BBO zdecydowali, że stanie się miejscem do wielu aktywności na świeżym powietrzu. Właśnie zakończyły się prace przy powstaniu placów zabaw dla młodszych dzieci, jak i dla tych trochę starszych oraz siłowni plenerowej. W ramach zadania pojawiły się elementy małej architektury oraz nowa zieleń. Na taki sposób zagospodarowania skweru zagłosowało ponad pół tysiąca bydgoszczan.
W ramach inwestycji o wartości ponad 830 tys. zł zostały uporządkowane ciągi piesze, pojawiły się także elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery oraz przewijak dla maluchów. Młodsze dzieci mogą korzystać z zestawu zabawowego z wieżą, zjeżdżalnią oraz pomostem. Do bujania służą klasyczne huśtawki oraz huśtawka typu bocianie gniazdo oraz bujaki. W ogrodzie znajduje się także piaskownica.


Dla starszych zamontowany został zestaw zabawowy z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami linowymi oraz ściankami wspinaczkowymi. Ponadto pojawiły się zestawy sprawnościowe do wspinania się po linach. Na skwerze znajduje się także 2,5 metrowa trampolina. W miejscu zabaw zastosowano bezpieczną nawierzchnię.

Wszystkie urządzenia zostały wkomponowane w istniejącą zieleń. Nie zabrakło nowych nasadzeń krzewów oraz oświetlenia. Cała przestrzeń jest dostosowana do osób z niepełnosprawnościami. W trakcie przetargu zmieniliśmy zakres, aby jeszcze więcej urządzeń rekreacyjnych było im specjalnie dedykowanych.


 

Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu gotowy Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu gotowy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:30 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Skińczony? A co z czarną ziemią na terenie placów zabaw, folia ze zjeżdzalni nie została zdjęta, kto wymyślił pionowe wejścia na zjeżdżalnie na placu zabaw dla najmłodszych? Mam wrażenie że projekt wykonywała osoba bezdzietna bo umieszczenie wieljiej metalowej karuzrli przy samym wejściu na plac dla najmłodszych jest beznadzuejnym rozwiązaniem. Oczywiście plac zabaw jest tam bardzo potrzebny i sprawia frajdę dzieciakom ale są niedociągnięcia i nieprzrmyślane rozwiązania.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.