Bydgoski Rower Aglomeracyjny wjeżdża na Miedzyń


Kończy się budowa nowej stacji nr 56 Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na Miedzyniu. To już druga stacja, która powstaje w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Nowa stacja na Miedzyniu jest zlokalizowana u zbiegu ulic Nakielskiej i Wierzbowej. W tym celu poszerzony został chodnik u zbiegu skrzyżowania. Inwestycja realizowana jest z inicjatywy mieszkańców.
 W ubiegłym roku w trakcie głosowania na zadania BBO poparło go blisko 200 mieszkańców. Na realizację zadania miasto zabezpieczyło 130 tysięcy złotych. W ubiegłym roku w rejonie istniejącej stacji BRA u zbiegu Nakielskiej i Bronikowskiego zamontowana została też samoobsługowa stacja naprawcza dla rowerów.

W oparciu o BBO udało się uruchomić też stację Bydgoskiego Roweru aglomeracyjnego na Okolu nad Starym Kanałem Bydgoskim. Poruszanie się pomiędzy centrum i zachodnimi osiedlami ułatwi wkrótce kolejna inwestycja finansowana z budżetu obywatelskiego-  budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego na odcinku od Wrocławskiej do Czarnej Drogi. W tym roku rozpoczną się również prace projektowe infrastruktury pieszo-rowerowej na kolejnym odcinku nad Kanałem Bydgoskim - wzdłuż ulicy Spacerowej na osiedlu Miedzyń-Prądy i po drugiej stronie Kanału Bydgoskiego na osiedlach Flisy i Osowa Góra.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny został uruchomiony w 2014 roku. Bardzo szybko stał się wyjątkowo popularnym środkiem transportu. Z początkiem 2018 roku system został rozbudowany o kilkanaście nowych stacji i wymienione zostały rowery. Nowy sezon BRA rusza 1 marca.


Warto wiedzieć:

Ponad 75,5 tys. głosów oddali mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście w 2020 roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł.

Z końcem stycznia zakończyliśmy konsultacje społeczne w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili ankiety i podzielili się swoją opinią dotyczącą programu. Wszystkie zgłoszone podczas konsultacji opinie i uwagi zostaną omówione z Radą do spraw Partycypacji Społecznej, w składzie której znajdują się m.in. przedstawiciele strony społecznej, Rad Osiedli czy Młodzieżowej Rady Miasta.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny wjeżdża na Miedzyń Bydgoski Rower Aglomeracyjny wjeżdża na Miedzyń Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:55 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.