Ulica Homarowa – przygotowania do budowy

Trwają przygotowania do utwardzenia ul. Homarowej na Osowej Górze. Drogowcy wybierają wykonawcę zadania. Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Ulica Homarowa na Osowej Górze łączy Wielorybią i Sardynkową, które mają już twardą nawierzchnię. 
Wzdłuż krótkiej ulicy znajduje się około 30 budynków w zabudowie szeregowej. Uliczka stanowi też dla części mieszkańców dojście w kierunku szkoły oraz budowanego posterunku policji. Pomysł utwardzenia wyszedł od mieszkańców, którzy zgłosili go do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - zdobył wysoką liczbę głosów umożliwiającą skierowanie go do realizacji.
Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy prac budowlanych. Projekt zakłada utwardzenie 135-metrowej ulicy betonową kostką. Po obu stronach jezdni powstaną zjazdy i dojścia  na posesje. Zaplanowano również budowę odwodnienia. Prace budowlane, po podpisaniu umowy z wykonawcą zajmą około 3 miesięcy.

Warto wiedzieć:

Ponad 75,5 tys. głosów oddali mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście w 2020 roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł.

Z końcem stycznia zakończyliśmy konsultacje społeczne w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili ankiety i podzielili się swoją opinią dotyczącą programu. Wszystkie zgłoszone podczas konsultacji opinie i uwagi zostaną omówione z Radą do spraw Partycypacji Społecznej, w składzie której znajdują się m.in. przedstawiciele strony społecznej, Rad Osiedli czy Młodzieżowej Rady Miasta.
Ulica Homarowa – przygotowania do budowy Ulica Homarowa – przygotowania do budowy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.