Nowy chodnik i ławki na Zimnych Wodach

Bydgoszczanie wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na osiedlu Zimne Wody – Czersko Polskie zwyciężyły projekty związane z budową kolejnego odcinka chodnika oraz ustawieniu nowych ławek przy ul. Smoleńskiej.
Na inwestycje na osiedlu Zimne Wody – Czersko Polskie zarezerwowana została pula ponad 130 tys. tysięcy złotych. Najwięcej głosów zdobył pomysł wybudowania kolejnego chodnika wzdłuż ul. Smoleńskiej. Dzięki realizacji tego zadania utwardzony zostanie około 200 m odcinek pomiędzy ul. Równą, a Żurawią. W oparciu o wcześniejsze edycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zbudowaliśmy chodnik wzdłuż ulicy Smoleńskiej w kierunku ul. Równej oraz wyposażyliśmy skrzyżowanie z Kielecką w aktywne znaki, by poprawić bezpieczeństwo pieszych po północnej stronie ulicy.
Drugim zadaniem, które doczeka się realizacji w tej dzielnicy jest pomysł ustawienia nowych ławek wzdłuż chodnika przy ul. Smoleńskiej. Na osiedlu Zimne Wody trwa właśnie budowa nowego integracyjnego placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną. Wyposażony będzie m. in. w zjeżdżalnię, huśtawki, w tym karuzelę integracyjną czy huśtawkę bocianie gniazdo przystosowaną do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Uporządkowane będzie także otoczenie – wokół ogrodzonego placu staną ławeczki i kosze na śmieci. Zasadzimy też nowe drzewa i krzewy. Inwestycja jest realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Jednak ze względu na rozszerzony zakres zadania, część kwoty na budowę placu pochodzi także z Gminnego Programu Rewitalizacji.
Konsultacje społeczne w sprawie kolejnej edycji BBO zakończone!
W ramach konsultacji, które trwały przez cały styczeń mieszkańcy wypełniali ankiety, w których dzielili się opiniami i uwagami na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach konsultacji odbyły się także spotkania z mieszkańcami, przedstawicielami organizacji pozarządowych i Uniwersytetów Trzeciego Wieku. O zmianach w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim rozmawialiśmy także z Młodzieżową Radą Miasta Bydgoszczy, Radą Seniorów i przedstawicielami Rad Osiedli.  Ponadto o opinie poprosiliśmy autorów zgłoszonych projektów.
Nowy chodnik i ławki na Zimnych Wodach Nowy chodnik i ławki na Zimnych Wodach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 19:33 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.