Likwidujemy bariery w ważnych budynkach

Wkrótce wyposażymy Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 przy ul. Dworcowej w nowa windę. Inwestycję zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Z placówki każdego roku korzysta około 1400 najmłodszych mieszkańców Śródmieścia i Bocianowa.
Winda zostanie umieszczona w centralnej części 3-kondygnacyjnego budynku. Będzie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace będą wiązały się również z przebudową części klatki schodowej. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, w którym wyłonimy wykonawcę prac. Po podpisaniu umowy zajmą one około 4 miesięcy. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Pomysł likwidacji kolejnych barier architektonicznych przy ul. Dworcowej zyskał prawie 200 głosów.
Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy jest placówką wychowania pozaszkolnego działającą
na terenie osiedli Bocianowo, Śródmieście i Stare Miasto. Z oferty Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 rocznie korzysta około 1400 wychowanków. Oprócz zajęć w kołach zainteresowań placówka organizuje czas wolny dzieci i młodzieży prowadząc zajęcia otwarte w świetlicy środowiskowej.

Placówka mieści się w pięknym, zabytkowym budynku z 1860 roku. Na elewacji dominuje ceramiczna cegła. Jest przykryty dwuspadowym dachem. W ostatnich latach przeszedł on szereg remontów i modernizacji (m.in. termomodernizacja, przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny). Wcześniej w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zmodernizowano również plac zabaw. W oparciu o BBO zrewitalizowana została też ulica Ślusarska stanowiąca m.in.  dojazd na zaplecze posesji.

Warto wiedzieć:

Ponad 75,5 tys. głosów oddali mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście w 2020 roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł.

 Z końcem stycznie zakończyliśmy konsultacje społeczne w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili ankiety i podzieliły się swoją opinią dotyczącą programu. Wszystkie zgłoszone podczas konsultacji opinie i uwagi zostaną omówione z Radą do spraw Partycypacji Społecznej, w składzie której znajdują się m.in.  przedstawiciele strony społecznej, Rad Osiedli czy Młodzieżowej Rady Miasta

Likwidujemy bariery w ważnych budynkach Likwidujemy bariery w ważnych budynkach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:10 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.