Nowa jakość w Kinie Jeremi

Seanse filmowe w Kinie Jeremi będą jeszcze większą przyjemnością – filmy wyświetlane będą w cyfrowej jakości dzięki nowemu projektorowi i serwerowi kinowemu. Nowoczesny sprzęt kupiony został w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
W lutym warto zapoznać się z repertuarem fordońskiego Kina Jeremi. Właśnie rozpoczyna się tam nowy cykl filmowy pod nazwą „Uczucia”. Ale nie tylko nowy repertuar zachęca do spędzenia czasu przed dużym ekranem. Od tego miesiąca filmy wyświetlane będą w jeszcze lepszej jakości – w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego kino doposażone zostało w nowy projektor i serwer kinowy.  Na ten cel przeznaczono 100 tys. zł. Samo Kino Jeremi także powstało w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski i w 2013 roku zostało otwarte w budynku XV Liceum Ogólnokształcącego.

Pierwszym filmem w jakości cyfrowej będzie obraz produkcji francuskiej pt. „50 wiosen Aurory”, którego projekcja odbędzie się w czwartek, 6 lutego o godz. 19:00. Ta przebojowa komedia podbiła serca publiczności i zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Transatlantyk w 2017 roku.
W Walentynki, w Kinie Jeremi zobaczyć będzie można z kolei film „Poznajmy się jeszcze raz” – premiera w Polsce odbyła się 31 stycznia tego roku – widzowie już 13 lutego będą mogli zobaczyć go fordońskim kinie. W lutowe wieczory, o godz. 19.00 w Kinie Jeremi zobaczymy także „Przyjazd Ari” (7 lutego), „Na plaży Chesil” (20 lutego), „Ja nie wracam” (27 lutego).


Warto wiedzieć:

Kino Jeremi otwarte zostało 11 grudnia 2013 roku i mieści się w XV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy-Fordonie przy ulicy Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 13. Swoją nazwę wzięło od Jeremiego Przybory, aktora, współtwórcy telewizyjnego „Kabaretu Starszych Panów” i „Kabaretu Jeszcze Starszych Panów”, który przez kilka lat mieszkał w dworku na terenie dzisiejszej dzielnicy Fordon i pracował w Polskim Radiu w Bydgoszczy.

Kino posiada klimatyzowaną salę oraz dysponuje 82 miejscami. Wyposażone zostało w wysokiej jakości sprzęt projekcyjny i nagłaśniający produkcji amerykańskiej o najlepszych obecnie dostępnych na rynku parametrach. Poza seansami filmowymi, w Kinie Jeremi organizowane są również seanse "na zamówienie" (np. dla szkół), szkolenia, pokazy, przedstawienia, koncerty i konkursy.

Pełen repertuar i szczegóły na stronie internetowej: www.kinojeremi.liceumxv.edu.pl i na FB: www.facebook.com/KinoJeremiFordon
Nowa jakość w Kinie Jeremi Nowa jakość w Kinie Jeremi Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.