Wkrótce budowa parkingu na Leśnym

Przy ul. Topolowej wczesną wiosną ruszą prace przy budowie parkingu. Jego budową zainteresowanych jest aż 10 firm. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Zadanie polegać będzie na przebudowie odcinka ulicy Topolowej przebiegającego pomiędzy blokami z numerami 5 oraz Sułkowskiego 11. Zaplanowano jej poszerzenie, wymianę nawierzchni jezdni, przebudowę chodnika i budowę zatoki postojowej (po stronie wschodniej). Powstanie 9 miejsc parkingowych. Przyległy teren zostanie uporządkowany i zagospodarowany zielenią.


W pierwszej kolejności konieczne było opracowanie dokumentacji projektowej. Pracami budowlanymi zainteresowanych jest aż 10 firm. Wkrótce wyłoniona zostanie najkorzystniejsza oferta. Inwestycja pochłonie około 200 tysięcy złotych. Po podpisaniu umowy, przy sprzyjającej pogodzie prace zajmą około 2 miesięcy. 
Wcześniej w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na Leśnym powstały parkingi w kilku innych punktach. Miejsca postojowe budowaliśmy m.in. na ul. Sułkowskiego na wysokości bloku nr 17 oraz przy ul. Gdańskiej (między 11 Listopada oraz stacją benzynową). Z kolei w oparciu o program Inicjatyw lokalnych 25/75 udało się uporządkować parkowanie na lokalnej ulicy wzdłuż  nieruchomości przy ul. Modrzewiowej 14 i Sułkowskiego 21.
Warto wiedzieć:
Ponad 75,5 tys. głosów oddali mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście w 2020 roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł.
Z końcem stycznie zakończyliśmy konsultacje społeczne w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili ankiety i podzieliły się swoją opinią dotyczącą programu. Wszystkie zgłoszone podczas konsultacji opinie i uwagi zostaną omówione z Radą do spraw Partycypacji Społecznej, w składzie której znajdują się m.in.  przedstawiciele strony społecznej, Rad Osiedli czy Młodzieżowej Rady Miasta
Wkrótce budowa parkingu na Leśnym Wkrótce budowa parkingu na Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:50 Rating: 5

1 komentarz:

  1. może zbudujecie place zabaw dla dzieci, boiska, korty itp? banda idiotów!

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.