integracyjna rekreacja na Okolu

Mieszkańcy osiedla Okole wybrali projekty, które trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Najwięcej głosów zyskał pomysł utworzenia integracyjnej plaży, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3.
Na inwestycje na Okolu zarezerwowana została pula ponad 460 tysięcy złotych. Do wyboru było ponad 11 różnych projektów. Zwycięski projekt polega na utworzeniu miejsca wypoczynku i spędzania wolnego czasu na piaszczystej plaży. Zaprojektowanie przestrzeni w ten sposób ma sprzyjać integracji młodzieży, seniorów, rodzin z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami.
Na realizację tego zadania zagłosowało ponad 200 mieszkańców. Pomysłodawcy chcą, by plaża została stworzona na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3, przy ul. Granicznej, do którego uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami. W tym samym miejscu, w ramach drugiego zwycięskiego projektu wyremontowany zostanie plac zabaw dla dzieci. Na to zadanie wskazało ponad 150 mieszkańców. Plac zabaw będzie bogato wyposażony, jego koszt oszacowano na ponad 230 tys. zł.

Do realizacji po sprawdzeniu możliwości realizacji trafi również zadanie polegające na ustawieniu elementów małej architektury na skwerze znajdującym się nad Starym Kanałem Bydgoskim. Projekt zagospodarowania skweru znajdującego się w okolicy ul. Kanałowej i Staroszkolnej zostanie uzgodniony z pomysłodawcą i Radą Osiedla.

Warto wiedzieć
Głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbywało się w dniach 1-31 października 2019 roku. Na projekty zaproponowane przez mieszkańców oddano ponad 75 tysięcy głosów. Mieszkańcy mieli do wyboru kilkaset zadań w ramach kilku kategorii. W kategorii małych projektów społecznych zwyciężyły m.in. koncerty nad Kanałem Bydgoskim w ramach Kanału Kultura, Bydgoski Festiwal Zero Waste, czy rolkowisko na Bartodziejach.
integracyjna rekreacja na Okolu integracyjna rekreacja na Okolu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.