Estetyczniej i bezpieczniej na Wilczaku

Trwa remont charakterystycznej narożnej kamienicy u zbiegu ulic Nakielskiej i Dolina. Przy tym skrzyżowaniu zrealizujemy też kolejny projekt BBO poprawiający bezpieczeństwo pieszych. Wcześniej w tej części osiedla udało się zrealizować inne inwestycje.
Kamienica przy ul. Nakielskiej 21 to jeden z bardziej charakterystycznych budynków osiedla. Powstał około 1920 roku. Położony jest na nieregularnej działce, która wpłynęła na ciekawy kształt budynku zaprojektowanego na planie trapezu. Jest on w części narożnej zwieńczony hełmem.  Na wysokości poddasza umieszczono lukarny.  Kamienica pełni funkcję mieszkalno-usługową. Obecnie wspólnota zleciła prace remontowe.  Wcześniej w  obrębie skrzyżowania (od strony ul. Wrocławskiej) rozpoczęła się rozbudowa  hotelu „Park”.
Na koszt miasta w tym roku poprawi się też bezpieczeństwo pieszych u zbiegu ulic Nakielskiej, Dolina, Ułańska i Wrocławska. Ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego planowane jest instalacja aktywnego oznakowania. Zadanie zgłosili mieszkańcy i zagłosowało na nie blisko 100 osób. Wcześniej dojścia do przystanków tramwajowych zostały też doświetlone.
W tej części osiedla Wilczak  z budżetu miasta wykonany został remont nawierzchni ul. Wrocławskiej, Nakielskiej, rozbudowano monitoring, powstał duży plac zabaw i zrewitalizowano część parku nad Starym Kanałem Bydgoskim (w kierunku ronda Grunwaldzkiego). W najbliższych miesiącach rozpoczniemy natomiast budowę nowych ścieżek pieszo-rowerowych pomiędzy Wrocławską i Czarną Drogą. 

Warto wiedzieć:

Ulica Dolina była kiedyś jedną z ważniejszych w Bydgoszczy. Łączyła Wilczak z placem Poznańskim. W latach 70. XX wieku, gdy zasypywano odcinek Starego Kanału Bydgoskiego i budowano węzeł Grunwaldzki kursowały nią autobusy. Obecnie ma charakter ulicy bez przejazdu.Estetyczniej i bezpieczniej na Wilczaku Estetyczniej i bezpieczniej na Wilczaku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.