Trasa nad Starym Kanałem już w budowie

Rozpoczęła się budowa nowych alejek spacerowych wokół Starego Kanału Bydgoskiego pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze. Po stronie Okola powstaje też droga dla rowerzystów. Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Inwestycja to jeden z pierwszych projektów ponadosiedlowych realizowanych w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.  W trakcie głosowania bydgoszczanie uznali, że warto rozpocząć kolejne prace związane z rewitalizacją Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Przebudowana zostanie część alejek znajdujących się pomiędzy śluzami w rejonie ul Wrocławskiej i Czarnej Drogi. W ubiegłym roku opracowaliśmy niezbędną dokumentację projektową.

Z początkiem tego roku wybraliśmy natomiast wykonawcę prac budowlanych, które właśnie się rozpoczęły. W pierwszej kolejności powstaje ciąg pieszy po południowej stronie kanału. Zabezpieczone przed uszkodzeniem zostały sąsiednie drzewa. Przygotowywana jest podbudowa pod nowe estetyczne ścieżki. Zabezpieczane przed uszkodzeniem są również drzewa przy alejkach po stronie Okola.
Trasa zlokalizowana po północnej stronie będzie miała charakter ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 metra. Zacznie się przy ul. Kanałowej i prowadzić będzie w bliskim sąsiedztwie brzegu. Natomiast aleja na brzegu południowym będzie węższa (około 2 metry) i będzie przewidziana dla pieszych. Trasa okalająca tę część kanału będzie też doskonałym miejscem dla biegaczy z Okola i Wilczaka. Nowe trakty zostaną wyłożone wysokiej jakości nawierzchnią mineralną, która jest najbardziej przyjazna dla wiekowych drzew rosnących w parku. Od razu zarezerwowane zostaną też miejsca na nowe ławki. Łącznie na inwestycje nad Starym Kanałem Bydgoskim zarezerwowaliśmy pulę 1,6 mln zł.
W poprzednich latach rewitalizowaliśmy  fragment Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy ulicami Wrocławską i rondem Grunwaldzkim. Wprowadziliśmy tam nowe nasadzenia, kładki i elementy małej architektury. Wydaliśmy na ten cel 3,5 mln zł. Na terenie parku po stronie osiedla Wilczak powstały też nowe chodniki, plac do Street Workout i monitoring. Na bulwarze im. S. Malinowskiego zlokalizowana została, 55. stacja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Te zadania zrealizowaliśmy w ramach wcześniejszych edycji BBO.
Trasa nad Starym Kanałem już w budowie Trasa nad Starym Kanałem już w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:26 Rating: 5

1 komentarz:

  1. witam przydałyby się też tojtojki darmowe i płatne, ale np ze stanowiskiem do przewijania, teraz to albo w krzaki albo na któryś z pobliskich cmentarzy

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.