Nowa sygnalizacja w pobliżu szkoły

Przygotowujemy się do budowy nowej sygnalizacji świetlnej na ul. Kruszyńskiej na Osowej Górze. Poprawi ona bezpieczeństwo uczniów z pobliskiej szkoły. Inwestycję zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Nowa sygnalizacja powstanie na wysokości ul. Puszczykowej. Zielony sygnał wywoływać będą, na żądanie, piesi. Z przejścia w tej części Osowej Góry korzystają m.in. uczniowie Zespołu Szkół nr 24 oraz pasażerowie podróżujący linią nr 77. Propozycję budowy sygnalizacji wzbudzanej w tym miejscu zgłosili mieszkańcy. Pomysł w trakcie głosowania na zadania finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski uzyskał wsparcie ponad 300 bydgoszczan. Obecnie trwa przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca prac projektowych i budowlanych. Zależy nam, by nowe światła zaczęły działać w wakacje.
Ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Osowej Górze sfinansowana została wcześniej m.in. nawierzchnia oraz profesjonalne oświetlenie boiska znajdujące się na terenie Zespołu Szkół nr 24 przy ul. Puszczykowej.

Warto wiedzieć:

W nowoczesną sygnalizację na Osowej Górze wyposażamy też szereg innych skrzyżowań w związku z rozbudową ul. Grunwaldzkiej. Światła ułatwiają pieszym pokonywanie jezdni na wysokości Kolbego, Skośnej i Czaplej.
Nowa sygnalizacja w pobliżu szkoły Nowa sygnalizacja w pobliżu szkoły Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:26 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.