Ulica Bytowska w budowie

Trwa budowa ul. Bytowskiej na Wyżynach. Inwestycja finansowana będzie ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy. W poprzednich latach ze środków miasta przebudowano ulicę Złotowską i Człuchowską.
Inwestycja rozpoczęła się od budowy sieci kanalizacyjnej. Prace kosztują prawie 440 tysięcy złotych. W pierwszej kolejności powstaje nowa kanalizacja deszczowa. Następnie realizowane będą typowe prace drogowe. Roboty zakończą się w wakacje. 

Inwestycja polega na budowie pieszojezdni na odcinku od ul. Złotowskiej do ul. Człuchowskiej i sięgacza Augustowska 3 w ul. Człuchowskiej wraz z przyłączami kanalizacji deszczowej i studzienkami. W ramach przedsięwzięcia powstaje kanalizacja deszczowa o długości około 260 metrów oraz oświetlenie. Ulicę rozświetlać mają oprawy typu LED.

W poprzednich latach ze środków miasta na Bydgoski Budżet Obywatelski przebudowane zostały ulice Złotowska i Człuchowska wraz z sięgaczami. Zadanie związane z budową tej ulicy w trakcie głosowania na zadania finansowane z BBO poparło ponad 400 mieszkańców.

Warto wiedzieć:
Ponad 75,5 tys. głosów oddali mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście w 2020 roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł.
Ulica Bytowska w budowie Ulica Bytowska w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:08 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.