Chodniki w remoncie

Rozpoczęły się remonty chodników i ścieżek rowerowych. Nowe płytki i kostki są układane między innymi na ulicy Nakielskiej na Wilczaku i przy ul. Hutniczej w Łęgnowie. Wkrótce rozpocznie się też remont kolejnego odcinka ulicy Warmińskiego, przy której wcześniej ustawione zostało stylowe oświetlenie.

W pierwszej kolejności drogowcy odnowili ciąg pieszy wzdłuż ulicy J. Brzechwy w rejonie wiaduktu. W trakcie są prace przy ulicy Nakielskiej (na wysokości ul.  Chłodnej) oraz przy ul. Hutniczej (na wysokości szkoły. Remontowana jest również droga dojazdowa wzdłuż bloku przy ul. Gajowa 97 na Bartodziejach. Wkrótce prace rozpoczną się przy odnowie północnej części ulicy Warmińskiego. To kontynuacja robót z ubiegłego roku. Wówczas odnowiony został odcinek od ulicy Focha do Dworcowej. W najbliższych tygodniach prace ruszą także na ul. Wiejskiej na Czyżkówku, ul. Żołnierskiej na Leśnym  oraz ul. J. Kossaka na Górzyskowie.
W tym roku na remonty chodników zarezerwowaliśmy 2 miliony złotych. W ramach innych zadań budowane są obecnie  m.in. ścieżki pieszo-rowerowe w Parku nad Starym Kanałem. To jedno z dużych przedsięwzięć, które trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Kosztuje ono 1,2 mln zł. Prace budowlane również już trwają.


Poza tym mieszkańcy zgłosili do remontu lub budowy chodnik m.in.: przy ul. Powstańców Wielkopolskich (Bielawy), Waryńskiego (Błonie, dwa odcinki), ul. Korczaka (Błonie), ul. Wolna (Stary Fordon), ul. Gałczyńskiego (Błonie), ul. Broniewskiego (Błonie), ul. Ks. Skorupki (Górzyskowo), ul. Smoleńska (Zimne Wody-Czersko Polskie). Na te mniejsze zadania wydamy około 1 mln zł. Nowe chodniki powstają poza tym w ramach dużych inwestycji takich jak rozbudowa ulicy Kujawskiej, czy modernizacja ulicy Grunwaldzkiej.

Warto wiedzieć:

Przypominamy, że interwencje związane m.in. z uszkodzeniami chodników można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP, przy ul. Redłowskiej 8, tel. 52-582-27-14, 52 -582-27-15 lub mailem: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl. Wszystkie sygnały są sprawdzane przez pracowników tej jednostki i pomagają planować prace.
Chodniki w remoncie Chodniki w remoncie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:29 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.