Rekreacyjna łąka miejska na osiedlu Tatrzańskim


Teren pomiędzy ul. Salezjańską i Kromera, obok nowego basenu w Fordonie, przejdzie metamorfozę. Zlecamy prace przy rozbudowie terenu rekreacyjnego obok boiska, placu zabaw oraz miasteczka ruchu drogowego. Zadanie jest realizowane dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.
Prace budowlane na terenie znajdującym się w miejscu, który do niedawna wykorzystywany był w celach budowy nowego basenu przy Szkole Podstawowej nr 67 obejmują m.in. montaż nowych urządzeń w kilku strefach rekreacji. W kąciku dla seniorów pojawi się nowa wiata z drewnianym stołem i ławkami. Zamontowane w poprzednich latach ławki i stoliki do gry w szachy zostaną przeniesione w miejsce gdzie będzie ulokowana łąka.

W ramach zadania pojawi się także nowy plac z urządzeniami do street workout, ławkami, koszami na śmieci i tablicą informacyjną. Część urządzeń rekreacyjnych siłowni plenerowej zostanie wymieniona na nowe. Będą to dwa urządzenia trzystanowiskowe (wyciskanie siedząc/wahadło/podciąg nóg oraz wyciąg górny/biegacz/twister pojedynczy) i jedno dwustanowiskowe (motyl/steper). Dla miłośników Street Workout dostępny będzie zestaw kalisteniczny.
Kawałek terenu zyska zadaszenie w postaci żagla, który będzie mocowany na drewnianej konstrukcji. Cały teren zielony zostanie uporządkowany.
Zagospodarowanie terenu na osiedlu Tatrzańskim jest zwycięskim projektem w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin ogłoszenia przetargu był ściśle związany z trwającą w tym miejscu budową nowego basenu osiedlowego, który będzie gotowy w drugiej połowie tego roku.  Po wyłonieniu wykonawcy tego zadania będzie on miał 3 miesiące na realizację tej inwestycji.
Rekreacyjna łąka miejska na osiedlu Tatrzańskim Rekreacyjna łąka miejska na osiedlu Tatrzańskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:21 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.