Rekreacja i sport na Wzgórzu Wolności

Zakończyły się prace przy rozbudowie ogólnodostępnej bazy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 56. Pomysł unowocześnienia placu zabaw i rekreacji zwyciężył w głosowaniu mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Sytuacja epidemiczna nie pozwoliła otworzyć gotowego placu zabaw z nowymi atrakcjami, przy ul. Karpackiej. Plac rekreacyjno-sportowy znajduje się pomiędzy istniejącym boiskiem, a ulicą Karpacką.

W ramach zadania, które wytypowali mieszkańcy pojawiły się nowe zestawy zabawowe, które mają zachęcać dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Zamontowane zostały również urządzenia rekreacyjne siłowni plenerowej. Wcześniej mieszkańcy mogli korzystać z  istniejącego w tym miejscu toru przeszkód z elementami placu zabaw.

W ramach inwestycji, istniejąca bieżnia została wydłużona do 100 metrów, która powstała w 2018 roku wraz ze skocznią dal i placem zabaw. Zwycięskie zdanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego obejmuje także dokończenie placu apelowego, na którym dzieci będą mogły m.in. bawić się w chodnikowe gry.
W tym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego planowana jest realizacja na tym terenie szkolnym ogrodu społecznego ze ścieżką sensoryczną.Ogród służyć będzie docelowo integracji międzypokoleniowej mieszkańców, aktywizacji ruchowej i społecznej osób starszych, realizacji pasji ogrodniczych, edukacji ekologicznej i terapii sensorycznej dla niepełnosprawnych. Będzie się składał z części przeznaczonej na uprawy warzywno-kwiatowe,  ścieżki sensorycznej i łąki kwiatowej. Ogrodzony, oświetlony i monitorowany będzie bezpiecznym miejscem relaksu dla społeczności osiedla. Planowany koszt tej inwestycji to 207,5 tys. zł.
Wcześniej przy szkole oddano do użytku nowoczesne boisko z bezpieczną nawierzchnią. Można na nim grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Rozbudowano również oświetlenie i monitoring oraz ustawiono dwa rzędy siedzisk. Dobudowano chodniki i zamontowano stojaki na rowery. Ta inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych.





Rekreacja i sport na Wzgórzu Wolności Rekreacja i sport na Wzgórzu Wolności Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:42 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.