Lekkoatletyka i gry podwórkowe na Kapuściskach

Tartanowa bieżnia, skocznia w dal oraz plac gier podwórkowych - właśnie zakończyły się prace przy utworzeniu strefy aktywności przy Szkole Podstawowej nr 46. Inwestycja została zrealizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. To nie koniec zmian w tym miejscu.


Inwestycja powstała na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 im. Unii Europejskiej przy ul. Kombatantów 2. Kreatywne Podwórko to zwycięski projekt w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcy założyli, że będzie to strefa aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 
 
 

Na terenie przyszkolnym niemała gratka czeka w szczególności lekkoatletów, ale również przedstawicieli innych dyscyplin sportu. Z myślą o nich wybudowana została trzytorowa bieżnia tartanowa i skocznia w dal.

Powstał także plac gier, który umożliwi nie tylko zabawę, ale i naukę. Przestrzeń jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - na placu zaprojektowano wielobarwne gry podwórkowe takie jak typu „ślimak alfabet”, dwie typu „ślimak liczby”, „kompas” i „gąsienica”. Pierwszy etap kreatywnego podwórka pochłonął niemal 430 tys. zł  i został objęty długą 7-letnią gwarancją. Wcześniej na terenie szkolnym w ramach BBO powstał bogato wyposażony plac zabaw.


W zeszłorocznym głosowaniu nad BBO zwyciężył projekt rozbudowy Kreatywnego Podwórka. Na realizację drugiego etapu tego zadania zagłosowało ponad 600 mieszkańców. Pomysłodawcy chcą, by na terenie zielonym dodatkowo powstała osiedlowa ścieżka dendrologiczna, wzbogacona o nowe gatunki drzew i krzewów. Na terenie przyszkolnym pojawi się także nowe miejsce do uprawiania sportu, a w nim urządzenia do ćwiczeń sprawnościowych. Na to zadanie zabezpieczyliśmy niemal 300 tys. zł.Lekkoatletyka i gry podwórkowe na Kapuściskach Lekkoatletyka i gry podwórkowe na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:26 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.