Rusza przebudowa ul. Homarowej

Drogowcy podpisali umowę z wykonawcą na utwardzenie ul. Homarowej na Osowej Górze. Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Dzięki miejskim programom na osiedlu utwardzono szereg innych ulic.

Ulica Homarowa łączy Wielorybią i Sardynkową, które mają już twardą nawierzchnię. Wzdłuż niej znajduje się około 30 budynków w zabudowie szeregowej. Uliczka stanowi też dla części mieszkańców dojście w kierunku szkoły oraz budowanego posterunku policji. Pomysł utwardzenia wyszedł od mieszkańców, którzy zgłosili go do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i zdobył wysoką liczbę głosów umożliwiającą skierowanie go do realizacji.
Obecnie podpisana została umowa z wykonawcą prac budowlanych. W ramach zadania ponad 130-metrowa ulica zostanie utwardzona betonową kostką. Po obu stronach jezdni powstaną chodniki, zjazdy i dojścia na posesje. Zaplanowano również budowę odwodnienia. Zadanie realizowane jest wspólnie przez ZDMiKP oraz miejskie wodociągi. Prace potrwają około 3 miesięcy. Koszt zadania to prawie 400 tys. zł.
Dzięki miejskim programom na osiedlu utwardzono szereg innych ulic. W oparciu o "Inicjatywy lokalne 25/75" we współpracy ze stowarzyszeniami mieszkańców zbudowane zostały ulice: Certowa, Lipieniowa, Delfinowa, Ciernikowa, Krabowa, Dorszowa i Ziębia.
Najważniejsze drogi gruntowe są natomiast utwardzane w oparciu o Wieloletni Program Przebudowy Ulic Gruntowych finansowany w 100 procentach przez miasto. Na Osowej Górze dzięki temu programowi do przebudowy trafiły ulice Gawronia i Ptasia. Wraz z rozbudową ul. Grunwaldzkiej utwardzone zostały też odcinki ulic przyległych, m.in. Zimrodkowa i Papuzia. Dodatkowo miasto prowadzi też od 2 lat  pilotażowy program utwardzania ulic bez twardej nawierzchni płytami ażurowymi.   Na Osowej Górze taką nawierzchnię zyskała Pelikanowa.

Warto wiedzieć

W ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO) mieszkańcy wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które mają być realizowane w 2020 roku. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł.

Rusza przebudowa ul. Homarowej Rusza przebudowa ul. Homarowej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:35 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.