Rekreacyjny tor na Glinkach

Rozpoczynamy prace przy budowie kolejnego odcinka toru do jazdy na rolkach i rowerach na terenie rekreacyjnym przy ul. Cmentarnej. Drugi etap tego zadania jest realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
 
W zeszłorocznej edycji BBO mieszkańcy zdecydowali, że na Glinkach powstanie kolejny odcinek toru do jazdy na rolkach i rowerach. Pierwszy fragment toru powstał pod koniec 2019 roku. W tym roku wybudowany będzie kolejny odcinek, który znajduje się na terenie rekreacyjnym pomiędzy ulicą Cmentarną, Gniewkowską i Płowiecką. Właśnie wyłoniliśmy wykonawcę tego zadania, który w przyszłym miesiącu rozpocznie prace budowlane.

 
Mieszkańcy Glinek co roku stawiają na sport i rekreację w głosowaniach nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. W tym samym rejonie, decyzją mieszkańców, powstanie także Polana Rekreacyjna. Projekt przewiduje urządzenie trawiastej polany do zabawy we frisbee, badmintona i innych aktywności.

Jest to kolejna już  forma rekreacji, która jest zgodna z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, zachęcająca do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Wcześniej w pobliżu polany wybudowano boisko do piłki siatkowej, które zostało następnie ogrodzone.

Boisko do siatkówki otwarte!
Właśnie trwają przygotowania do otwarcia boiska do siatkówki plażowej zrealizowanego w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Po założeniu siatki, przypominamy o konieczności zachowania wymogów epidemicznych. Na obiekcie może przebywać w tym samym czasie maksymalnie 6 osób i 1 trener.

Rekreacyjny tor na Glinkach Rekreacyjny tor na Glinkach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.