BBO – dodatkowe zadania w budżecie


W zeszłym roku mieszkańcy głosowali na zadania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które zostaną zrealizowane w tym roku. W budżecie miasta znalazły się kolejne przedsięwzięcia związane z rozbudową osiedlowej infrastruktury oraz nowy projekt społeczny.
W tegorocznym budżecie miasta ujętych było blisko 60 zadań na osiedlach, 11 małych projektów społecznych oraz dwa duże zadania ponadosiedlowe związane z rewitalizacją Kanału Bydgoskiego i utworzeniem pierwszego odcinka trasy rekreacyjnej u podnóża fordońskich górek.

Po sprawdzeniu i weryfikacji możliwych kosztów kolejnych pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców, rozszerzyliśmy tę listę o kolejne 10 zadań, które zostały wprowadzone do budżetu. Ich realizacja nastąpi po sprawdzeniu możliwości ich realizacji za kwotę pozostałą do dyspozycji na danym osiedlu. ​

Na Okolu, na wysokości ul. Kanałowej, zamontowana zostanie dodatkowa mała architektura rekreacyjna, w tym m.in. nowe ławki, stoły do gry w szachy, piłkarzyki i tenisa stołowego. Na ten cel zarezerwowaliśmy blisko 130 tys. zł.
Natomiast na Wilczaku, po drugiej stronie Starego Kanału Bydgoskiego, na terenie placu zabaw przy ul. Nakielskiej pojawią się nowe urządzenia dla mniejszych dzieci. Na to zadanie zarezerwowaliśmy blisko 47 tys. zł.

Podobną kwotę przeznaczymy na modernizację placu zabaw na terenie rekreacyjnym przy ul. Kossaka (111 tys. zł.). W pobliżu rozbudowany zostanie także istniejący skatepark, na co przeznaczyliśmy ponad 100 tys. zł.

Na Wyżynach dodatkowa kwota 247 tys. zł. pozwoli na rewitalizację skweru. Teren rekreacyjny znajdujący się pomiędzy basenem przy Szkole Podstawowej nr 60, a osiedlem mieszkaniowym zostanie zagospodarowany poprzez m.in. zamontowanie elementów małej architektury i nasadzenia nowej zieleni.
Blisko 85 tys. złotych pozwoli na remont nawierzchni fragmentu ulicy Księcia Witolda na Jachcicach. Podobną kwotę przeznaczymy zakup mobilnych kurtyn wodnych na Kapuściskach, które będą montowane w okresie letnim na osiedlu.

Mniejsze zadanie zostanie zrealizowane na Błoniu, gdzie za ponad 11 tys. zł doposażona zostanie Strefa Aktywności o nowe urządzenie rekreacyjne przy Szkole Podstawowej nr 62, na ul. Stawowej.


W Nowym Fordonie realizowane będzie dodatkowe zadanie polegające na zakupie dwóch defibrylatorów z których jeden zostanie zamontowany w kompleksie sportowym przy ul. Piwnika Ponurego, a drugi będzie służył w działaniach podejmowanych przez jednostkę OSP podczas działań ratowniczych. Na ten cel zabezpieczono 45 tys. zł.

W ramach małych projektów społecznych zrealizowane zostanie jeszcze jedno zadanie. Na Czyżkówku we współpracy z Radą Osiedla odbędą się obchody 100-lecia włączenia do Bydgoszczy. Na organizację cyklu imprez i działań skierowanych do mieszkańców Bydgoszczy zarezerwowaliśmy w budżecie blisko 25 tys. zł.
BBO – dodatkowe zadania w budżecie BBO – dodatkowe zadania w budżecie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:23 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.