Bezpieczniejsze skrzyżowanie na Tatrzańskim

W wakacje planowana jest przebudowa skrzyżowania ulic Lawinowej i Zbójnickiej. Wyniesiona powierzchnia ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Ulica Lawinowa stanowi najważniejszy dojazd do kilkunastu  bloków w północnej części osiedla. Obsługuje też szereg ważnych obiektów takich jak szkoła, targowisko i kościół. Cała ulica objęta jest strefą ograniczonej prędkości, a większość skrzyżowań ma charakter równorzędny. W poprzednich latach w kilku punktach dobudowano progi zwalniające. W ocenie mieszkańców dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo są również niezbędne przy skrzyżowaniu z ul. Zbójnicką. W 2018 roku taki projekt zyskał dużą liczbę głosów w trakcie wyboru zadań realizowanych w oparciu o środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. ZDMiKP w pierwszej kolejności opracował projekt przebudowy skrzyżowania. Teraz zleca prace budowlane. Powierzchnia skrzyżowania zostanie wyniesiona co ma spowolnić ruch i dodatkowo ułatwić przekraczanie jezdni pieszym. Prace po podpisaniu umowy z wykonawcą zajmą około miesiąca. Na ich realizację zabezpieczonych zostało 200 tysięcy złotych.
 

Wcześniej na Tatrzańskim w oparciu o środki z BBO udało się zrealizować inne zadania poprawiające bezpieczeństwo i komunikację. Doświetlone zostały trzy przejścia dla pieszych na ul. Pelplińskiej, a przy targowisku wyznaczono dodatkowy przystanek autobusowy. W tym roku ustawione zostaną też latarnie w rejonie ul. Tatrzańskiej. Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się TUTAJ.


Zgłoś projekt na swoim osiedlu!

Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów wszystkie znane z poprzedniej edycji:

    duże zadania ponadosiedlowe,
    projekty na wybranych osiedlach
    małe projekty społeczne.

Na uatrakcyjnienie osiedla  Tatrzańskiego mieszkańcy mają do wydania blisko pół milion złotych.
Bezpieczniejsze skrzyżowanie na Tatrzańskim Bezpieczniejsze skrzyżowanie na Tatrzańskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:26 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.