Młodzieżowy Dom Kultury bez barier

Rozpoczęły się prace związane z budową windy w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 przy ul. Dworcowej. Ułatwienia dla osób starszych i z niepełnosprawnościami realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Z placówki każdego roku korzysta około 1400 najmłodszych mieszkańców Śródmieścia i Bocianowa.

Winda zostanie umieszczona w centralnej części 3-kondygnacyjnego budynku. Będzie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace obejmują również przebudowę części klatki schodowej. Z nowej windy będzie można skorzystać po wakacjach, jej koszt wyniósł 250 tys. zł. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Pomysł likwidacji kolejnych barier architektonicznych przy ul. Dworcowej zyskał prawie 200 głosów.

 
Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy jest placówką wychowania pozaszkolnego działającą na terenie osiedli Bocianowo, Śródmieście i Stare Miasto. Z oferty Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 rocznie korzysta około 1400 wychowanków. Oprócz zajęć w kołach zainteresowań placówka organizuje czas wolny dzieci i młodzieży prowadząc zajęcia otwarte w świetlicy środowiskowej.

Placówka mieści się w pięknym, zabytkowym budynku z 1860 roku. Na elewacji dominuje ceramiczna cegła. Jest przykryty dwuspadowym dachem. W ostatnich latach przeszedł on szereg remontów i modernizacji (m.in. termomodernizacja, przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny). Wcześniej w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zmodernizowano również plac zabaw. W oparciu o BBO zrewitalizowana została też ulica Ślusarska stanowiąca m.in. dojazd na zaplecze posesji Młodzieżowego Domu Kultury nr 4.

Zgłoś pomysł do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego
Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Cała procedura zajmuje tylko kilka minut!

Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów - wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Na uatrakcyjnienie osiedla Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto mieszkańcy mają do wydania ponad 875 tysięcy złotych.
Młodzieżowy Dom Kultury bez barier Młodzieżowy Dom Kultury bez barier Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.