Doświetlamy kolejne "zebry"


Podpisana została umowa na realizację trzeciego już etapu doświetlenia przejść dla pieszych. Zadanie zostało rozszerzone o dodatkowe miejsca i obejmuje już nie 11 a 15 przejść dla pieszych. Kolejne dwa zadania w oparciu o środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego są już realizowane na Jachcicach.
Nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować. Zakończone już zadania pokazały, że to bardzo skuteczny sposób na podniesienie bezpieczeństwa. W ciągu ostatnich dwóch lat zrealizowaliśmy prawie 40 zadań.
Teraz uruchomiony zostanie  III etap doświetlenia przejść dla pieszych. W piątek, 19 czerwca podpisana została umowa z wykonawcą. Za doświetlenie 15 przejść odpowiedzialna będzie firma Elperia. Prace projektowo-budowlane potrwają około 3 miesięcy. Wartość całego pakietu zadań to blisko milion złotych.
Gdzie zamontujemy dodatkowe lampy?

    ul. L. Kaczyńskiego / Sandomierska
    ul. W. Korfantego / J. Prejsa
    ul. Magnuszewska / Modrakowa
    ul. 3 Maja na wysokości P. Skargi
    ul. Fordońska / Towarowa
    ul. Nakielska / pętla tramwajowa
    ul. Nakielska / Stawowa
    ul. Glinki / Biskupa M. Kozala
    ul. Powstańców Wlkp. / Ogród botaniczny
    ul. Powstańców Wielkopolskich 42
    ul. Sułkowskiego / Dwernickiego
    ul. Sułkowskiego 60
    ul. J. Twardzickiego / W. Łochowskiego
    ul. Łęczycka / Autex
    ul. Pelplińska / Taterników

Poprawa doświetlenia wymaga zazwyczaj montażu dodatkowych słupów z odpowiednio dobranymi oprawami (z podwójną asymetrią świecenia) oraz podprowadzenia przewodów zasilających.Obywatelski projekt na finiszu

Oprócz zadań wytypowanych przez ZDMIKP swoje propozycje zgłaszają również mieszkańcy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ten sposób do realizacji trafiło doświetlenie dwóch zebr na ulicy Saperów, przy skrzyżowaniu z ulicą Zakątek oraz przy skrzyżowaniu z ul. Czołgistów. Na to zadanie głosowało blisko 50 bydgoszczan. Na realizację przedsięwzięcia zarezerwowaliśmy 100 tysięcy złotych. Na tym osiedlu prace montażowe są już na finiszu.

Wspólnie dla bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez dodatkowe ich doświetlenie została zainicjowana w 2018 roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego. Po dokładnej analizie opracowaliśmy listę 75 przejść dla pieszych kwalifikujących się do modernizacji. Przedsięwzięcie zostało skonsultowane m.in. ze Społecznym Rzecznik Pieszych.

Nie tylko oświetlenie

Część przejść dla pieszych wyposażanych jest w inne elementy poprawiające bezpieczeństwo:
•    instalujemy przed nimi progi zwalniające
•    nadajemy im wyniesioną formę
•    dzielimy azylami pozwalającymi na dwuetapowe przekraczanie jezdni
•    montujemy dodatkowe
•    instalujemy sygnalizacje świetlne
Doświetlamy kolejne "zebry" Doświetlamy kolejne "zebry" Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.