Po nowym chodniku na Zimnych Wodach

W wakacje planowana jest budowa kolejnego odcinka chodnika wzdłuż ul. Smoleńskiej w kierunku ul. Równej. Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Z początkiem roku na tym osiedlu udało się też otworzyć nowoczesny plac zabaw.

 Chodnik powstanie na odcinku od ul. Żurawiej do Równej po południowej stronie ulicy. Ten projekt zdobył w ubiegłym roku najwięcej głosów w trakcie głosowania na zadania z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie trwa postępowanie, w którym drogowcy wybiorą wykonawcę prac budowlanych. W tym roku wzdłuż ulicy planowane jest również ustawienie ławeczek. Na oba zadania zabezpieczonych zostało ponad 130 tysięcy złotych.

Z początkiem roku w oparciu o środki z BBO, jak i miejskie w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji  zakończyła się natomiast budowa nowoczesnego placu zabaw.  Ta inwestycja kosztowała 190 tysięcy złotych. Plac zabaw – wzorem wszystkich nowopowstających placów posiada elementy przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami – zainstalowane zostały huśtawka „bocianie gniazdo” i karuzela integracyjna. O estetykę wokół terenu placu zabaw zadbali również sami mieszkańcy, którzy zamalowali nieestetyczne ściany garaży. 

Zgłoś projekt na swoim osiedlu!

Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów wszystkie znane z poprzedniej edycji:

    duże zadania ponadosiedlowe,
    projekty na wybranych osiedlach
    małe projekty społeczne.

Na uatrakcyjnienie osiedla Zimne Wody/Czersko Polskie mieszkańcy mają do wydania ponad 131 tysięcy złotych.
Po nowym chodniku na Zimnych Wodach Po nowym chodniku na Zimnych Wodach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.