Mały pies w wielkim mieście

Zlecamy prace związane z utworzeniem nowego wybiegu dla psów przy ul. Unii Lubelskiej. Będzie to szczególne miejsce, w którym małe psy będą miały swoją własną przestrzeń. Inwestycja jest realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Czekamy na kolejne pomysły ożywienia Śródmieścia. Zgłoś pomysł na www.bydgoszcz.pl/bbo.


Budowa wybiegu dla małych i dużych psów to zadanie, które zdobyło największą liczbę głosów podczas zeszłorocznej edycji BBO. Miejsce dedykowane czworonogom powstanie na terenie zielonym nieopodal wiaduktów kolejowych przy ul. Unii Lubelskiej. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie i budowę wybiegu z podziałem na mały i duży wybieg.
Pierwszy w Śródmieściu plac zabaw dla czworonogów o powierzchni 675 metr. kwadr. będzie  wyposażony w strefę sportowo-treningową. W specjalnie zaaranżowanym torze przeszkód psy będą mogły w ramach treningu pokonywać tunel, równoważnię, skok przez płotki, czy skok w dal.  Strefa aktywności będzie bogato wyposażona – obejmie ok. 10 urządzeń do aktywności.

Na wybiegu dla mniejszych psów znajdzie się tunel, pochylnia i równoważnia. Z kolei na wybiegu dla większych ras zamontowane zostaną płotki do przeskoków, pochylnie, równoważnia, potrójny przeskok, tunel oraz hydrant z poprzeczką.
Aby psy i ich opiekunowie czuli się bezpiecznie cały teren zostanie ogrodzony.  Właściciele czworonogów będą mogli korzystać z elementów małej architektury. Zamontowane zostaną ławki, kosze na śmieci i psie odchody oraz tablica informacyjna z zasadami obowiązującymi na wybiegu.

Wybieg dla psów przy ul. Unii Lubelskiej będzie już ósmym miejscem dedykowanym dla psów. Pozostałe znajdują się na Bartodziejach, Bielawach, Błoniu, Flisach, Górzyskowie, Kapuściskach i w Myślęcinku.

Zgłoś pomysł do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego
Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Cała procedura zajmuje tylko kilka minut!

Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów - wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Na uatrakcyjnienie osiedla Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto mieszkańcy mają do wydania ponad 875 tysięcy złotych.
Mały pies w wielkim mieście Mały pies w wielkim mieście Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.