Nowe przystanki i wiaty dla pasażerów

W kilku punktach miasta powstaną nowe przystanki. Cześć peronów wyposażonych zostanie też w nowe wiaty. Niektóre zadania – jak ustawienie wiaty na Jachcicach - realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Jeszcze w tym miesiącu nowa wiata zostanie zamontowana na przystanku Saperów – Ludwikowo, w kierunku Dworca Głównego. Jest to jedno z wielu zadań realizowanych na Jachcicach w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłym roku ten projekt zajął drugie miejsce w głosowaniu- na jego realizację zabezpieczyliśmy 15 tysięcy złotych. W poprzednich latach gruntownie zmodernizowaliśmy ulicę Saperów, na odcinku od Ludwikowa do ul. Żeglarskiej. Na Jachcicach w zeszłym roku mieszkańcy głosowali również za wzrostem bezpieczeństwa pieszych - doświetlane są kolejne przejścia dla pieszych przy ul. Saperów, remontowany będzie też fragment nawierzchni ulicy Księcia Witolda.

Ze środków na transport publiczny ZDMiKP ustawi też wiatę na przystanku Park Przemysłowy – Paciorkiewicza w kierunku Glinek,  a dla usprawnienia przejazdu autobusów w Łęgnowie, zostaną uruchomione dwa nowe przystanki dla linii nr 73. Szereg nowych zadaszeń ustawiono na początku roku wzdłuż rozbudowywanej ulicy Grunwaldzkiej oraz w kilku innych punktach. Wkrótce uruchomione  zostaną też przystanki przy nowej Astorii oraz w Lesie Gdańskim na nowych buspasach wzdłuż ul. Gdańskiej. Więcej szczegółów znajduje się na stronie ZDMIKP.

Zgłoś projekt na swoim osiedlu!

Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów wszystkie znane z poprzedniej edycji:

    duże zadania ponadosiedlowe,
    projekty na wybranych osiedlach
    małe projekty społeczne.

Na uatrakcyjnienie osiedla  Jachcice mieszkańcy mają do wydania blisko 200 tysięcy złotych.
Nowe przystanki i wiaty dla pasażerów Nowe przystanki i wiaty dla pasażerów Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:28 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.