Nowe chodniki na osiedlu Błonie

Wkrótce drogowcy rozpoczną remonty kilku chodników na osiedlu Błonie. Nowe płytki układane będą między innymi wzdłuż ulic Korczaka, Waryńskiego i Gałczyńskiego. Tak duży zakres prac realizowany będzie dzięki środkom z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
W trakcie ostatniej edycji programu mieszkańcy Błonia zgłosili między innyci konieczność remontu chodników wzdłuż kilku osiedlowych ulic, przy których zlokalizowanych jest szereg bloków i wieżowców. Nowe płytki mają pojawić się między innymi wzdłuż ulicy J. Korczak po stronie północnej (nr 2,4,6) oraz po obu stronach ulicy Gałczyńskiego (nr 12-18 i 17-21). Poza tym remontowany będzie chodnik wzdłuż ul. Waryńskiego prowadzący do Zespołu Szkół nr 7 oraz na odcinku biegnącym wzdłuż bloków od nr 10 do 24.
Na te zadania łącznie zagłosowało ponad 2,5 tysiąca bydgoszczan i zostały one wprowadzone do budżetu miasta. Obecnie ZDMiKP, prowadzi postępowanie związane z wyborem wykonawcy robót. Prace budowlane po podpisaniu umowy potrwają około 2 miesiące. Koszt całego pakietu remontów na tym osiedlu szacowany jest na prawie pół miliona złotych.

W poprzednich latach w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski  odnowiono szereg innych chodników i alejek spacerowych m.in. w rejonie skweru Dunarowskiego, a w tym roku oddany został do użytku Ogród Społecznościowo-Rekreacyjny z duża ilością nasadzeń zieleni i nowoczesnym integracyjnym placem zabaw dla dzieci.

 

Z puli na remonty wszystkich chodników w mieście  planowane są również inne zadania na osiedlu Błonie. ZDMiKP zaplanował w tym roku prace m.in. na ulicach Ikara oraz Okrzei.

Zgłoś projekt na Błoniu!

Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów wszystkie znane z poprzedniej edycji:

    duże zadania ponadosiedlowe,
    projekty na wybranych osiedlach
    małe projekty społeczne.

Na uatrakcyjnienie Błonia mieszkańcy mają do wydania ponad 551 tysięcy złotych
Nowe chodniki na osiedlu Błonie Nowe chodniki na osiedlu Błonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.