Projekty nowych parkingów i ulic

Przygotowujemy się do realizacji kolejnych dużych zadań finansowanych w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Kapuściskach przy ul. Szarych Szeregów budowany będzie kolejny parking, a na Czyżkówku część ulicy Chmurnej zmieni się w pieszojezdnię.
Oba zadania do realizacji wytypowali mieszkańcy. Na rozbudowę istniejącego parkingu przy ul. Szarych Szeregów 13 głosowało 200  mieszkańców. Na inwestycję zarezerwowano 300 tysięcy złotych. Rozpoczęcie prac musi poprzedzić przygotowanie dokumentacji projektowej. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy opracowania. Warto dodać, że przy tej ulicy w oparciu o BBO powstanie też więcej miejsc parkingowych przy blokach z numerami  4 oraz 12. Na ten cel zarezerwowaliśmy kolejne 170 tysięcy złotych.
Z kolei na Czyżkówku wykonanie projektu pozwoli zlecić prace budowlane na ul. Chmurnej. Odcinek pomiędzy zbudowanymi wcześniej ulicami  Siedlecką i Byszewską  zamieni się w pieszojezdnię. Projekt ma objąć również wykonanie zjazdów i dojść do posesji. Budowę twardej nawierzchni na ul. Chmurnej w trakcie głosowania BBO wsparło aż 450 mieszkań. Na realizację zadania zabezpieczyliśmy 315 tysięcy złotych.
Drogowcy zakładają, że obie dokumentacje będą przygotowane późną jesienią. Prace budowlane zostaną zakończone w przyszłym roku.Warto wiedzieć

Od 1 czerwca czekamy na pomysły mieszkańców w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bydgoszczanie mają do wydania 16 milionów złotych. Czekamy na pomysły, które wpłyną na zmianę otoczenia bydgoskich osiedli, sposób spędzania czasu wolnego i aktywizację lokalnych społeczności. Pomysły można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.bydgoszcz.pl/bbo. Do wyboru są trzy rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe
Projekty nowych parkingów i ulic Projekty nowych parkingów i ulic Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 19:46 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.