Więcej latarni na Tatrzańskim


Przygotowujemy się do oświetlenia kilku ulic na osiedlu Tatrzańskim. Lampy ustawimy przy Tatrzańskiej, Karkonoskiej i Wierchowej, gdzie powstaje coraz więcej zabudowań jednorodzinnych. Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

W pierwszej kolejności opracowana zostanie dokumentacja projektowa. Następnie ten sam wykonawca będzie odpowiedzialny za ułożenie kabli i ustawienie latarni. Staną one wzdłuż ul. Karkonoskiej i Wierchowej oraz na odcinku ul. Tatrzańskiej pomiędzy tymi ulicami. Na to zadanie wstępnie zabezpieczonych zostało około 200 tysięcy złotych. Obecnie trwa przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca zadania. Prace projektowo-budowlane po podpisaniu umowy zajmą około 3 miesięcy.


Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na projekt zagłosowało 168 mieszkańców.

Ta część Fordonu jest od 2016 roku objęta nowym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zakłada ona zabudowę północnej części osiedla Tatrzańskiego m.in. wokół ulic Tatrzańskiej, Sudeckiej i Geodetów domami jednorodzinnymi. Peryferyjna część Fordonu dynamicznie rozwija się między innymi dzięki wybudowaniu linii tramwajowej.
Więcej latarni na Tatrzańskim Więcej latarni na Tatrzańskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:55 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.