Szkoła na Szwederowie bez barier

Rozpoczęliśmy prace przy przebudowie schodów zewnętrznych i podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami przy budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 przy ul. Jesionowej. Inwestycja jest realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Zadanie zakładające modernizację schodów i podjazdu dla niepełnosprawnych przy Zespole Szkół nr 30 przy ul. Jesionowej znalazło się wśród zwycięskich zadań w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na tę inwestycję zagłosowało ponad 800 osób. Łączny koszt robót budowlanych wynosi ponad 110 tys. zł. Inwestycja zapewni większy dostęp do placówki uczęszczającym tam dzieciom i członkom lokalnej społeczności.

W ramach Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy działa szkoła podstawowa i szkoła przysposabiająca do pracy osoby niepełnosprawne. Prowadzone jest również wczesne wspomaganie rozwoju dzieci.Placówka zapewnia darmową pomoc specjalistyczną – neurologopedy, logopedy, psychologa, pedagoga, pomoc w zakresie korekcji wad postawy, fizjoterapeuty, integracji sensorycznej, komunikacji alternatywnej, terapii ręki oraz wielu innych, jak i bogatą propozycję zajęć popołudniowych.
 

W placówce obok pracy dydaktyczno-wychowawczej odbywają się również terapie. Stosowane są takie formy oddziaływania, które polegają na kontakcie z żywymi zwierzętami. Odbywają się zajęcia z udziałem koni, psów oraz alpak. Prowadzone są również  liczne oddziaływania terapeutyczne niwelujące lub zmniejszające skutki niepełnosprawności. Budynek szkoły służy również integracji lokalnej społeczności Szwederowa.
W tym roku, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trwają przygotowania do rewitalizacji skweru Tadeusza Nowakowskiego. Ustawione zostaną także dodatkowe kosze uliczne w okolicy ul. Leszczyńskiego. Nowe kosze uliczne ułatwią utrzymanie czystości na osiedlu. W ramach małych projektów społecznych Młodzieżowy Dom Kultury przygotowuje integracyjne zabawy sportowe dla dzieci i rodziców na boisku sportowych przy ul. Leszczyńskiego.

Zgłoś projekt na Szwederowie

Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów - wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Na uatrakcyjnienie Szwederowa mieszkańcy mają do wydania ponad 715 tysięcy złotych.


Szkoła na Szwederowie bez barier Szkoła na Szwederowie bez barier Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.