Aktywnie na Glinkach

Zakończyła się budowa kolejnego odcinka toru do jazdy na rolkach i rowerach na terenie rekreacyjnym przy ul. Cmentarnej. Nieopodal kończą się prace związane z utworzeniem polany rekreacyjnej. Oba zadania są realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
W zeszłorocznej edycji BBO mieszkańcy zdecydowali, że na Glinkach powstanie kolejny odcinek toru do jazdy na rolkach i rowerach. Pierwszy fragment toru powstał pod koniec 2019 roku. Teraz zakończyliśmy prace przy kolejnym odcinku. Tor znajduje się na terenie rekreacyjnym pomiędzy ulicą Cmentarną, Gniewkowską i Płowiecką.
Mieszkańcy Glinek co roku stawiają na sport i rekreację w głosowaniach nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. W tym samym rejonie, decyzją mieszkańców, powstaje Polana Rekreacyjna. Aktualnie trwają końcowe prace związane z urządzeniem trawiastej polany do zabawy we frisbee, badmintona i innych aktywności. Nie zabrakło także zadaszonych miejsc do odpoczynku.

Jest to kolejna już forma rekreacji, która jest zgodna z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, zachęcająca do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Wcześniej w pobliżu polany wybudowano ogrodzone boisko do piłki siatkowej.

Zgłoszone w tym roku  przez mieszkańców projekty do bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać już teraz zweryfikowane  również przez samych bydgoszczan. Do 10 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO i polega na przekazywaniu opinii o zgłoszonych projektach.


Aktywnie na Glinkach Aktywnie na Glinkach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.