Obywatelskie pomysły na Jachcicach

Dzięki głosom mieszkańców realizujemy kolejne zadania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na Jachcicach doświetliliśmy dwa przejścia dla pieszych, zamontowaliśmy nową wiatę przystankową, a pod koniec zeszłego roku powstał mały plac zabaw przy nowej bibliotece osiedlowej.
W ostatnim czasie zrealizowane zostały zadania związane z poprawą bezpieczeństwa pieszych na osiedlu. Mieszkańcy wskazali do realizacji doświetlenie dwóch przejść dla pieszych na ulicy Saperów, przy skrzyżowaniu z ulicą Zakątek oraz przy skrzyżowaniu z ul. Czołgistów.


Na realizację przedsięwzięcia zarezerwowaliśmy 100 tysięcy złotych. Nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować. Zakończone już zadania pokazały, że to bardzo skuteczny sposób na podniesienie bezpieczeństwa. W ciągu ostatnich dwóch lat zrealizowaliśmy w całym mieście prawie 40 takich zadań.
Zamontowana została również nowa wiata przystankowa „Saperów – Ludwikowo”, w kierunku Dworca Głównego.
W zeszłym roku przy nowej bibliotece przy ul. Czołgistów powstał również mały plac zabaw. Projekt o wartości 37 tys. zł obejmował wyposażenie ogrodzonego terenu przylegającego do nowej biblioteki w zestaw zabawowy, bujaki i piaskownicę.

W tym roku remontowany będzie także fragment nawierzchni ulicy Księcia Witolda. Zgodnie z przygotowanym projektem po południowej stronie ulicy Czołgistów w rejonie apteki i biblioteki powstanie również rekreacyjny skwer i miejsca postojowe.

W poprzednich latach w oparciu o BBO powstały m.in.  również nowoczesny oświetlony plac zabaw na terenie szkoły przy ul. Średniej.  Jego budowa kosztowała 140 tysięcy złotych.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili kolejne pomysły na ulepszenie Jachcic. W sumie pojawiło się 8 propozycji, które teraz są weryfikowana przez bydgoszczan i Zespół ds. weryfikacji.

Do 10 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO i polega na przekazywaniu opinii o zgłoszonych projektach. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł
Obywatelskie pomysły na Jachcicach Obywatelskie pomysły na Jachcicach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.