Budowa ulicy Homarowej na finiszu

Kończy się budowa ul. Homarowej na Osowej Górze. Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Dzięki miejskim programom na osiedlu utwardzono szereg innych ulic.
Ulica Homarowa łączy Wielorybią i Sardynkową, które miały już twardą nawierzchnię. Wzdłuż niej znajduje się około 30 budynków w zabudowie szeregowej. Uliczka stanowi też dla części mieszkańców dojście w kierunku szkoły oraz budowanego posterunku policji. Pomysł utwardzenia wyszedł od mieszkańców, którzy zgłosili go do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i zdobył wysoką liczbę głosów umożliwiającą skierowanie go do realizacji.

Wiosna rozpoczęły się prace budowlane. W ramach zadania ponad 130-metrowa ulica została utwardzona betonową kostką. Po obu stronach jezdni powstały chodniki, zjazdy i dojścia na posesje. Wcześniej zbudowano odwodnienie. Obecnie prace są blisko finiszu. Wykonawca prowadzi jeszcze drobne prace brukarskie i przygotowuje się do porządkowania placu budowy. Odbiory planowane są jeszcze w wakacje.  Koszt zadania to prawie 400 tys. zł.

Dzięki miejskim programom na osiedlu utwardzono szereg innych ulic. W oparciu o "Inicjatywy lokalne 25/75" we współpracy ze stowarzyszeniami mieszkańców zbudowane zostały ulice: Certowa, Lipieniowa, Delfinowa, Ciernikowa, Krabowa, Dorszowa, Leszczowa  i Ziębia. Trwa przetarg na budowę sięgacza przy ul. Wielorybiej. Najważniejsze drogi gruntowe są natomiast utwardzane w oparciu o Wieloletni Program Przebudowy Ulic Gruntowych finansowany w 100 procentach przez miasto.
Na Osowej Górze dzięki temu programowi do przebudowy trafiły ulice Gawronia i Ptasia. Trwają przygotowania do budowy ciągu ulic Zalew-Łowiskowa-Jeziorna z nowym parkingiem przy schronisku. Wraz z rozbudową ul. Grunwaldzkiej utwardzone zostały też odcinki ulic przyległych, m.in. Zimrodkowa i Papuzia. Dodatkowo miasto prowadzi też od 2 lat  pilotażowy program utwardzania ulic bez twardej nawierzchni płytami ażurowymi.   Na Osowej Górze taką nawierzchnię zyskała Pelikanowa.W oparciu o BBO powstaje również sygnalizacja świetlna na ul. Kruszyńskiej.


Warto wiedzieć

Do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili blisko 590 pomysłów. Do 10 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która polega na przekazywaniu opinii o zgłoszonych projektach. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę 16 mln złBudowa ulicy Homarowej na finiszu Budowa ulicy Homarowej na finiszu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:29 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.