Zielona łąka i drogowa inwestycja na Wyżynach

Kolejny zielony teren na Wyżynach zostanie zagospodarowany w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Kończą się również prace przy budowie sąsiadującej z nim ulicy Bytowskiej.

Jednym z pomysłów wytypowanych przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim jest Skwer Małej Łąki. Zielony teren znajduje się niedaleko basenu i Szkoły Podstawowej nr 60 przy ul. Białogardzkiej (pomiędzy ul. Glinki i Łomżyńską).
W ramach zadania zagospodarowany teren zyska nową zieleń oraz elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Aktualnie przygotowujemy się do zlecenia opracowania dokumentacji projektowej.
Kończy się natomiast budowa ul. Bytowskiej na Wyżynach. Inwestycja finansowana również ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczęła się od budowy sieci kanalizacyjnej. Łącznie prace kosztowały prawie 440 tysięcy złotych.

W pierwszej kolejności powstała nowa kanalizacja deszczowa o długości około 260 metrów oraz oświetlenie. Ulicę rozświetlą oprawy typu LED. Inwestycja polegała na budowie pieszojezdni na odcinku od ul. Złotowskiej do ul. Człuchowskiej i sięgacza Augustowska 3 w ul. Człuchowskiej wraz z przyłączami kanalizacji deszczowej i studzienkami.
W tym roku, mieszkańcy zgłosili kolejne pomysły na uatrakcyjnienie Wyżyn. W sumie pojawiło się niemal 30 propozycji, które teraz są weryfikowane przez bydgoszczan i Zespół ds. weryfikacji.


Do 10 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO i polega na przekazywaniu opinii o zgłoszonych projektach. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.
  Zielona łąka i drogowa inwestycja na Wyżynach Zielona łąka i drogowa inwestycja na Wyżynach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:29 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.