Na Miedzyniu rośnie tor z hopkami i zakrętami

Rozpoczęła się budowa pumptracku na Miedzyniu. Powstaje on ostatecznie pomiędzy ulicami Maciaszka i Czorsztyńską. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Już tylko do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach tegorocznej edycji BBO.
Na nowym torze będą mogli bezpiecznie jeździć rowerzyści, miłośnicy jazdy na BMX, skaterzy, rolkarze i longboarderzy, o każdym stopniu umiejętności. Pumptrack zajmie powierzchnię około 270 metrów kwadratowych powierzchni, co będzie stanowiło średniej wielkości  tor rowerowy. Oprócz kilku asfaltowych pętli z hopkami i zakrętami, powstanie plac do odpoczynku i przygotowania do jazdy. Znajdą się na nim ławki i stojaki na rowery.

„Pumptrack” to w skrócie jazda rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo trasie. Co ciekawe, jazda odbywa się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowaniu ciała rowerzysty.
Projekt budowy wyczynowego toru do pumptracku został zgłoszony przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowało na niego blisko pół tysiąca bydgoszczan. Początkowo analizowano jego budowę w innych lokalizacjach. Ostatecznie, ze względu na uwarunkowania związane z warunkami gruntowymi oraz strefy ochronne, obiekt powstaje na miejskiej działce pomiędzy ulicami J. Maciszka i Czorsztyńską. Wcześniej w tej lokalizacji powstał plac zabaw i boisko. Inwestycja kosztuje 270 tysięcy złotych.

Postępy prac można śledzić na osiedlowym  profilu społecznościowym Pumptrack Miedzyń Bydgoszcz

Zgłoś projekt na swoim osiedlu!

Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów wszystkie znane z poprzedniej edycji:

    duże zadania ponadosiedlowe,
    projekty na wybranych osiedlach
    małe projekty społeczne.

Na uatrakcyjnienie osiedla Miedzyń-Prądy mieszkańcy mają do wydania ponad 540 tysięcy złotych.

fot. Pumptrack Miedzyń Bydgoszcz
Na Miedzyniu rośnie tor z hopkami i zakrętami Na Miedzyniu rośnie tor z hopkami i zakrętami Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.