Dodatkowe parkingi na osiedlach

Mieszkańcy na wielu osiedlach w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski wybrali w głosowaniu budowę dodatkowych parkingów. Wkrótce ruszą kolejne inwestycje na Kapuściskach, Błoniu, Flisach i Jachcicach. Czas na zgłoszenie pomysłów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego już tylko do 15 lipca.

30 nowych miejsc parkingowych powstanie przy ul. Szarych Szeregów. Najwięcej z nich wytyczonych zostanie na wysokości drogo dojazdowej do szkoły przy budynku z numerem 4. Dodatkowo poszerzony zostanie łuk umożliwiający wyjazd na główny ciąg ulicy. Utwardzone zostaną też miejsca na wysokości bloków z numerami 12-14 oraz na środku wyspy do zawracania na końcu ulicy. Część miejsca zarezerwowana zostanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nowe miejsca powstaną na końcu ul. Waryńskiego. W pierwszym etapie powstanie droga dojazdowa i 8 stanowisk. Od strony Zespołu Szkół nr 7  wzdłuż ogrodzenia zaprojektowano chodnik. Pomiędzy nim oraz nową jezdnią znajdzie się wąski pas zieleni zabezpieczony przed zniszczeniem przez pojazdy za pomocą ekokraty. Natomiast po przeciwległej stronie zaprojektowano miejsca postojowe. Budowę parkingu powiązaliśmy  ze znaczącą rozbudową kanalizacji deszczowej. Dzięki temu zniknie problem zalewania terenu przy szkole.

Mniejsze parkingi powstaną na osiedlach Flisy i Czyżkówko. Kilka miejsc parkingowych wytyczonych zostanie przy okazji budowy fragmentu ul. S. Kamińskiego.  Zależy nam też  na przebudowie fragmentu ul. Czołgistów. Przy tej ulicy stanowiska powstaną po południowej stronie w rejonie apteki i biblioteki.

Wszystkie cztery zadania realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Obecnie trwają postępowania przetargowe związane z wyborem wykonawców tych zadań. Po podpisaniu umów prace budowlane zajmą około 3 miesięcy.

Zgłoś projekt na swoim osiedlu!

Bydgoski Budżet Obywatelski polega na tym, że to sami bydgoszczanie zgłaszają swoje pomysły, które następnie są sprawdzane czy mogą zostać zrealizowane. Które pomysły trafią do realizacji? O tym decydują sami mieszkańcy w głosowaniu.

Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.

Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów wszystkie znane z poprzedniej edycji:

    duże zadania ponadosiedlowe,
    projekty na wybranych osiedlach
    małe projekty społeczne.
Dodatkowe parkingi na osiedlach Dodatkowe parkingi na osiedlach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:45 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.