Obywatelskie projekty w Łęgnowie i na Zimnych Wodach

Na osiedlu Zimne Wody-Czersko Polskie powstaje nowy chodnik, a wzdłuż niego zamontowane zostaną ławki. Kończy się montaż oświetlenia przy ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi. Trwają też ostatnie prace przy przebudowie wejścia do osiedlowego klubu integracyjnego przy ulicy Świetlicowej na osiedlu Łęgnowo. Zadania są realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
W siedzibie osiedlowego klubu integracyjnego w Łęgnowie przy ul. Świetlicowej wykonano szereg robót budowlanych. Zadanie o wartości ponad 70 tys. zł obejmowało wykonanie zadaszenia przed wejściem, przebudowę klatki schodowej, oraz ułożenie nowych płyt chodnikowych. Pomieszczenie świetlicy służy integracji lokalnego środowiska czy tez odbywają się tutaj spotkania i dyżury Rady Osiedla.
Na Zimnych-Wodach przy ulicy Smoleńskiej realizowane są dwa zwycięskie zadania z BBO. Pierwsze z nich dotyczy budowy kolejnego odcinka chodnika wzdłuż ulicy Smoleńskiej na odcinku od ul. Żurawiej do Równej. Drugim zwycięskim projektem, który doczekał się realizacji dzięki głosom mieszkańców był montaż nowych ławek wzdłuż nowego chodnika ul. Smoleńskiej. Oba zadania zostały oszacowane na ok. 90 tys. złotych.
Na zdjęciu Sebastian Grochowalski autor projektów budowy chodnika i ławek przy ul. Smoleńskiej
W Łęgnowie-Wsi, budowane jest oświetlenie na odcinku ulicy Toruńskiej 362-388a, które znacznie poprawi bezpieczeństwo w tej części osiedla. Montaż nowych lamp w tej części osiedla to efekt głosowania mieszkańców w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt tego zadania wyniósł ponad 60 tys. zł.
W tym roku, mieszkańcy zgłosili kolejne pomysły na uatrakcyjnienie Łęgnowa, Zimnych Wód-Czerska Polskiego i Łęgnowa Wsi. W sumie na tych trzech osiedlach  pojawiło się niemal 20 propozycji, które teraz są weryfikowane przez bydgoszczan i Zespół ds. weryfikacji.
Do 10 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO i polega na przekazywaniu opinii o zgłoszonych projektach. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.


Obywatelskie projekty w Łęgnowie i na Zimnych Wodach Obywatelskie projekty w Łęgnowie i na Zimnych Wodach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:59 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.