Alejki spacerowe nad Kanałem na półmetku

Trwa budowa nowych alejek spacerowych wokół Starego Kanału Bydgoskiego. Dotychczas trwały prace przy budowie spacerowej trasy na Wilczaku. Teraz przyszedł czas na budowę ścieżki pieszo-rowerowej po stronie Okola. Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Inwestycja to jeden z pierwszych projektów ponadosiedlowych realizowanych w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W trakcie głosowania bydgoszczanie uznali, że warto rozpocząć kolejne prace związane z rewitalizacją Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Nowe alejki spacerowe powstaną pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze.
Prace przy budowie ścieżek nad Starym Kanałem Bydgoskim rozpoczęły się w marcu. W ramach pierwszego etapu prac powstała ścieżka spacerowa o szerokości 2-metrów po południowej stronie kanału, na osiedlu Wilczak.

W najbliższych dniach w fazę budowy przejdzie odcinek po drugiej stronie, znajdujący się na Okolu. Zabezpieczone przed uszkodzeniem zostały już sąsiednie drzewa. W związku z budową, w najbliższych dniach pojawią się ograniczenia w zakresie poruszania się po trasie. Ścieżka będzie miała charakter ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 metra. Zacznie się przy ul. Wrocławskiej i prowadzić będzie w bliskim sąsiedztwie brzegu.
Zakończenie prac związanych z budową ścieżek planowane jest na koniec III kwartału br. Trasa okalająca tę część kanału będzie doskonałym miejscem dla biegaczy z Okola i Wilczaka. Nowe trakty zostaną wyłożone wysokiej jakości nawierzchnią mineralną, która jest najbardziej przyjazna dla wiekowych drzew rosnących w parku. W ramach zadania zmodernizowane zostaną również fontanny na kanale, pojawią się obiekty małej architektury, w tym nowe ławki.
W tym roku, bydgoszczanie zgłosili kolejne pomysły do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Niemal 600 propozycji jest teraz weryfikowana przez zespół ds. weryfikacji i samych mieszkańców.
Do 10 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO i polega na przekazywaniu opinii o zgłoszonych projektach. Weryfikacja obywatelska  ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji, jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.


Alejki spacerowe nad Kanałem na półmetku Alejki spacerowe nad Kanałem na półmetku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:41 Rating: 5

1 komentarz:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.