Ogród Sztuki na łące w Fordonie

Zlecamy prace związane z utworzeniem Otwartego Ogrodu Sztuki – Fordon Art. Nowe miejsce artystycznej ekspresji i wypoczynku w Fordonie powstanie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Otwarty Ogród Sztuki – Fordon Art to projekt, który zyskał największą liczbę głosów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim na osiedlu Terenów Nadwiślańskich. Według pomysłodawców zespół instalacji artystycznych łączących w sobie różne formy sztuki tj. malarstwo, rzeźbę, poezję idealnie wpisuje się w charakter tego miejsca. Zostaną specjalnie ustawione w tym celu ścianki prefabrykowane.
Ogród Sztuki – Fordon Art stanie przy ul. Wyzwolenia w okolicach terenów leśnych niedaleko pętli Tatrzańskie i będzie służył wszystkim mieszkańcom, którzy zechcą spędzić czas w otoczeniu przyrody i sztuki. Właśnie został zakończony przetarg i jesteśmy na etapie podpisywania umowy na realizację tego przedsięwzięcia.
W ramach prac istniejący teren zielony zostanie zagospodarowany poprzez wyznaczenie specjalnej strefy ekspozycji, która zostanie wkomponowana z istniejącą zielenią. W nowej przestrzeni pojawią się także elementy małej architektury, w tym ławki i kosz na śmieci. Wykonana zostanie również ścieżka o nawierzchni mineralnej. Miejsca ekspozycji zostaną wyróżnione kolorowym kruszywem.
W tym roku, mieszkańcy zgłosili kolejne pomysły na uatrakcyjnienie Terenów Nadwiślańskich, w sumie jest ich 7. Teraz zgłoszone projekty są weryfikowane przez bydgoszczan i zespół ds. weryfikacji.  Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października, za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO

Weryfikacja prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji, jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.

Ogród Sztuki na łące w Fordonie Ogród Sztuki na łące w Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:53 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.