Obywatelski projekt dla niepełnosprawnych na Szwederowie

Nowe schody zewnętrzne i podjazd dedykowany dla niepełnosprawnych są już gotowe. Zakończyliśmy prace przy budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 przy ul. Jesionowej. Inwestycja została realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet ObywatelskiZadanie zakładające modernizację schodów i podjazdu dla niepełnosprawnych przy Zespole Szkół nr 30 przy ul. Jesionowej znalazło się wśród zwycięskich zadań w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na tę inwestycję zagłosowało ponad 800 osób. Łączny koszt robót budowlanych wyniósł ponad 110 tys. zł. Zakończona inwestycja zapewni łatwiejszy dostęp do placówki uczęszczającym tam dzieciom i członkom lokalnej społeczności.

W ramach Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy działa szkoła podstawowa i szkoła przysposabiająca do pracy osoby niepełnosprawne. Prowadzone jest również wczesne wspomaganie rozwoju dzieci. Placówka zapewnia darmową pomoc specjalistyczną – neurologopedy, logopedy, psychologa, pedagoga, pomoc w zakresie korekcji wad postawy, fizjoterapeuty, integracji sensorycznej, komunikacji alternatywnej, terapii ręki, jak i bogatą propozycję zajęć popołudniowych.

W placówce obok pracy dydaktyczno-wychowawczej odbywają się również terapie. Stosowane są takie formy oddziaływania, które polegają na kontakcie z żywymi zwierzętami. Odbywają się zajęcia z udziałem koni, psów oraz alpak. Prowadzone są również  liczne oddziaływania terapeutyczne niwelujące lub zmniejszające skutki niepełnosprawności. Budynek szkoły jest  również miejscem integracji lokalnej społeczności Szwederowa.

Wcześniej w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na terenie Szkoły wykonany został ogólnodostępny plac zabaw z urządzeniami rekreacyjnymi, a także nowa droga dojazdowa. W Szkole przy ul. Jesionowej zamontowany został również jeden z 18 defibrylatorów (urządzenia ratującego życie do skutecznej reanimacji).

W tym roku, mieszkańcy zgłosili  kilkadziesiąt nowych pomysłów na uatrakcyjnienie Szwederowa. Teraz zgłoszone projekty są weryfikowane przez bydgoszczan i zespół ds. weryfikacji. Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października, za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.


Weryfikacja prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji, jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.


Obywatelski projekt dla niepełnosprawnych na Szwederowie Obywatelski projekt dla niepełnosprawnych na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.