Rekreacja na Tatrzańskim coraz bliżej

Pomiędzy ul. Salezjańską i Kromera, obok nowego basenu w Fordonie trwają prace na terenie rekreacyjnym. Zamontowane zostały już pierwsze urządzenia siłowni plenerowej oraz plac do street workoutu. Zadanie jest realizowane dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Na terenie rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 67 powstają kolejne atrakcje dla mieszkańców. Pierwsze z nich zostały już zamontowane – to rekreacyjne urządzenia siłowni plenerowej i zestaw kalisteniczny.

Trzy urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu spełnią oczekiwania użytkowników w każdym wieku, dla każdej partii mięśni, jak i różnego poziomu wytrenowania. W zestawach dostępne będą urządzenia takie jak: wahadło, podciąg nóg, wyciąg górny, biegacz, twister, motyl i steper.


W ramach inwestycji zamontowany został także nowy plac z urządzeniami do street workoutu.

W kąciku dla seniorów pojawi się nowa wiata z drewnianym stołem i ławkami. Zamontowane w poprzednich latach ławki i stoliki do gry w szachy zostaną przeniesione w miejsce gdzie będzie ulokowana łąka. Na terenie zostaną ustawione ławki kosze na śmieci i tablica informacyjna. Część terenu zyska zadaszenie w postaci żagla, który będzie mocowany na drewnianej konstrukcji. Cały teren zielony zostanie uporządkowany. Planowane zakończenie inwestycji nastąpi we wrześniu.


Wcześniej na tym terenie powstał m.in. plac zabaw oraz miasteczku ruchu drogowego.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili kilkadziesiąt nowych pomysłów na uatrakcyjnienie osiedla Tatrzańskiego. Teraz zgłoszone projekty są weryfikowane przez bydgoszczan i zespół ds. weryfikacji. Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października, za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

Weryfikacja prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji, jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.

 


 

 

Rekreacja na Tatrzańskim coraz bliżej  Rekreacja na Tatrzańskim coraz bliżej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.