Nowe oświetlenie na Tatrzańskiej, Karkonoskiej i Wierchowej

Trwa budowa oświetlenia kilku ulic na osiedlu Tatrzańskim. Lampy ustawiane są przy Tatrzańskiej, Karkonoskiej i Wierchowej, gdzie powstaje coraz więcej zabudowań jednorodzinnych. Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

W pierwszej kolejności opracowana została dokumentacja projektowa. Wzdłuż ulic w ułożono niezbędne kable. W ostatnich dniach wybudowano fundamenty pod nowe latarnie. Wkrótce wzdłuż ul. Karkonoskiej i Wierchowej oraz na odcinku ul. Tatrzańskiej pomiędzy tymi ulicami drogowcy ustawią latarnie wyposażone w energooszczędne oprawy.

Na to zadanie zabezpieczonych zostało około 200 tysięcy złotych. Realizujemy je w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na projekt zagłosowało 168 mieszkańców Tatrzańskiego.
 

Ta część Fordonu jest od 2016 roku objęta nowym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zakłada ona zabudowę północnej części osiedla Tatrzańskiego m.in. wokół ulic Tatrzańskiej, Sudeckiej i Geodetów domami jednorodzinnymi. Peryferyjna część Fordonu dynamicznie rozwija się między innymi dzięki wybudowaniu linii tramwajowej. 


Weryfikacja z udziałem bydgoszczan

W tym roku, mieszkańcy zgłosili kilkadziesiąt nowych pomysłów na uatrakcyjnienie osiedla Tatrzańskiego. Teraz projekty są weryfikowane przez by

dgoszczan i zespół ds. weryfikacji. Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października, za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

Weryfikacja prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji, jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców.

W listopadzie głosowanie

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.
 

 


 

Nowe oświetlenie na Tatrzańskiej, Karkonoskiej i Wierchowej Nowe oświetlenie na Tatrzańskiej, Karkonoskiej i Wierchowej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.