Ulica Homarowa gotowa

Zakończyły się odbiory i budowa ul. Homarowej na Osowej Górze. Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że do 10 października trwa weryfikacja obywatelska pomysłów na nowe zadania z tego programu.

 Wzdłuż ulicy znajduje się około 30 budynków w zabudowie szeregowej. Uliczka stanowi też dla części mieszkańców dojście w kierunku szkoły oraz budowanego posterunku policji. Pomysł utwardzenia wyszedł od mieszkańców, którzy zgłosili go do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i zdobył wysoką liczbę głosów umożliwiającą skierowanie go do realizacji. W ramach zadania ponad 130-metrowa ulica została utwardzona betonową kostką. Po obu stronach jezdni powstały chodniki, zjazdy i dojścia na posesje. Zbudowano również odwodnienie. Prace trwały ok. 3 miesięcy. Pochłonęły prawie 400 tys. zł.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili wiele nowych zadań związanych do realizacji na Osowej Górze. Teraz zgłoszone projekty są weryfikowane przez bydgoszczan i zespół ds. weryfikacji. Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października, za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.


W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje trafią do realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę 16 mln zł.

Ulica Homarowa gotowa  Ulica Homarowa gotowa Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.