Bezpieczny plac zabaw i większy skatepark

Tereny przy ul. Kossaka stały się ulubionym miejscem rekreacji dla mieszkańców Górzyskowa. W ich aranżacji pomógł Bydgoski Budżet Obywatelski. Przygotowujemy się teraz do ułożenia bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw oraz rozbudowy skateparku.


Rekreacyjny kompleks powstał pomiędzy ulicami Kossaka, Gersona i Brandta. Składa się między innymi ze skateparku, placu zabaw, siłowni plenerowej oraz wybiegu dla psów. Wokół nich powstały oświetlone alejki spacerowe oraz parking. Wszystkie te elementy zrealizowane zostały w ostatnich latach w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Teraz zlecamy  kolejne zadania. Mieszkańcy w trakcie ubiegłorocznej edycji BBO uznali, że warto dodatkowo wyposażyć istniejący plac zabaw w bezpieczną nawierzchnię. Ten pomysł był wśród trzech, które zyskały największą liczbę głosów. Realizacja prac budowlanych planowana jest jeszcze jesienią. Przygotowujemy się również do rozbudowy skateparku. To zadanie wymaga w pierwszej kolejności przygotowania dokumentacji projektowej. Obecnie wybieramy  projektanta. Na całą inwestycję zabezpieczonych zostało ponad 300 tysięcy złotych. Dzięki niej plac przeznaczony dla użytkowników deskorolek, rolek i rowerów BMX, na którym mogą w komfortowych warunkach ćwiczyć swoje umiejętności, zostanie powiększony i doposażony. Po zakończeniu prac nad projektem zlecone zostaną prace budowlane. Zabezpieczamy na ten cel ponad 300 tysięcy złotych.

W oparciu o BBO planowana jest również budowa chodnika przy ul. ks. Skorupki, od ul. Groblej w kierunku posesji z nr 86.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili wiele nowych zadań do realizacji na Górzyskowie. Teraz zgłoszone projekty są weryfikowane przez bydgoszczan i zespół ds. weryfikacji. Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października, za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje trafią do realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę 16 mln zł.


Bezpieczny plac zabaw i większy skatepark  Bezpieczny plac zabaw i większy skatepark Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:49 Rating: 5

1 komentarz:

  1. czy beda organizowane jakies konsultacje z przyszlymi uzytkownikami skateparku ?
    urzadzenie typu "Bowl" znacznie podniosloby range tego obiektu oraz poziom jazdy sportowcow...

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.